Блінкен про розгляд Конгресом законопроєкту з допомогою Україні: Чи не запізно? Ні. Якщо цього не станеться, є ризик, що буде надто пізно

Якщо розгляд законопроєкту з допомогою Україні затягуватиметься, то є реальний ризик, що “буде надто пізно”, зазначив Блінкен
Фото: EPA

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав американський Конгрес ухвалити законопроєкт з допомогою Україні, оскільки може бути “надто пізно”. Про це він сказав 19 квітня на полях саміту глав МЗС країн G7 на Капрі (Італія), його цитує сайт Держдепу.

За словами Блінкена, найголовніше зараз – це домогтися голосування за цю допомогу.

“І я знаю, що це матиме велике значення, і майже відразу, для забезпечення того, щоб Україна мала все необхідне для ефективного захисту від російської агресії, що триває, – сказав держсекретар США. – Чи не запізно? Ні. Якщо це станеться зараз, то ще не пізно. Якщо цього не станеться або займе набагато більше часу, є реальний ризик, що так, буде занадто пізно”.

За словами Блінкена, з погляду задоволення невідкладних потреб України було б вчасно ухвалити законопроєкт у ці вихідні.

“Це може мати і матиме дуже важливе матеріальне значення для успіху оборони України й успіху у відбитті російської агресії. Але якщо це й надалі затягуватиметься, то так, є реальний ризик, що ми дійдемо до того, що буде надто пізно”, – резюмував глава зовнішньополітичного відомства США.

Очікують, що Палата представників США ухвалить пакет надзвичайної іноземної допомоги, який було розбито на чотири окремі законопроєкти (зокрема для України), 20 квітня.

У Сенаті США пообіцяли швидко передати законопроєкт з допомогою Україні на підпис президенту США Джо Байдену, якщо його ухвалить нижня палата Конгресу.

Контекст

20 жовтня 2023 року Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет). Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою.

Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців Трамп, який вважає, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і його не мають прив’язувати до іноземної допомоги в жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, але без угоди про міграційну реформу та безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників.

Новий законопроєкт від її спікера Майка Джонсона, текст якого було опубліковано 17 квітня, передбачає допомогу Україні на загальну суму $60,84 млрд, з яких $23,2 млрд спрямують на поповнення американських озброєнь і запасів – оборонних товарів та послуг, наданих Україні. Джонсон пропонує виділити Україні $7,8 млрд прямої фінансової допомоги в кредит, водночас законопроєкт має пункт, який дасть змогу президенту США за підтримки Конгресу списати згодом половину або всю суму кредиту.

Спікер заявив про плани проголосувати за допомогу Україні й інші законопроєкти 20 квітня. Байден підтримав пакет Джонсона і заявив, що негайно підпише запропоновані ним законопроєкти після ухвалення їх Палатою представників і Сенатом.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *