На шляху до НАТО Україна матиме впевненість, що США й інші країни підтримають її у разі нападу, зазначила Брінк
Фото: radiosvoboda.org
Україна і США працюють над двосторонньою угодою у сфері безпеки, вона має дати впевненість Києву перед вступом у НАТО. Про це 20 лютого під час спілкування із журналістами в Києві повідомила амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк, її цитує “Радіо Свобода”.
“Ідея полягає в тому, щоб дати українцям упевненість від теперішнього часу і до того, як ви приєднаєтеся до НАТО. Це буде щось, що дасть вам упевненість у тому, що Сполучені Штати підтримуватимуть вашу оборону в цей проміжний період, – наголосила Брінк. – На шляху до НАТО ви матимете впевненість, що США й інші країни підтримають Україну в разі нападу на неї або, знаєте, навіть якщо війна припиниться і якщо вона почнеться знову”.
Відповідаючи на запитання, чи підпишуть Україна і США угоду до саміту НАТО у Вашингтоні, Брінк зазначила, що “не може передбачити терміни”.
“Я можу сказати, що ми будемо рухатися вперед так швидко, як тільки зможемо”, – резюмувала амбасадорка.
Президент України Володимир Зеленський зазначив 18 лютого, що “поки що немає гарантій безпеки зі США”. “Команди вже працюють, два етапи перемовин уже були. Бачу в цьому найближчим часом позитив”, – сказав він у вечірньому відеозверненні.
За словами віцепрем’єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, Україна і США можуть підписати безпекову угоду і до саміту НАТО у Вашингтоні у липні, її цитує “Укрінформ”.
Контекст
У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.
Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія та Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку та економічну допомогу, а також накласти економічні й інші витрати на Росію.
До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив 30 січня 2024 року Зеленський.
Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
12 січня Україна й Великобританія підписали першу угоду про гарантії безпеки. 16 лютого Україна уклала угоди у сфері безпеки з Німеччиною і Францією.
Джерело: gordonua.com