Кава поза всяким сумнівом є одним із найпопулярніших напоїв у світі. У багатьох з нас кожен ранок починається з чашечки ароматного та підбадьорливого напою. Найактивнішою речовиною у його складі є кофеїн. Саме він активізує роботу мозку та центральної нервової системи, надає сил та енергії.
Крім цього, він підвищує артеріальний тиск, надаючи тим самим певний вплив на серцево-судинну систему. Тому його не рекомендується вживати людям, які мають проблеми та захворювання пов’язані з цим. Але як же відмовитися від смаку та аромату улюбленого напою? Саме в таких ситуаціях оптимальним варіантом стає кава без кофеїну.
Процес виготовлення
Відразу варто згадати про те, що безкофеїнових сортів кавових дерев просто не буває. Кофеїн видаляється із зерен вже після їх вирощування та обробки. На цей час існує три основні технології декофеїнізації.
- Водний.
- З розчинником.
- З двоокисом вуглецю.
Перша їх не передбачає застосування будь-яких хімічних компонентів. Зерна замочуються у гарячій воді, результатом чого стає перехід кофеїну у воду. Це абсолютно безпечна для організму та екологічна методика. Повторне використання робочої рідини дозволяє зберегти смакові та ароматичні властивості.
У другій технології використовується метилацетат, який витягує на себе кофеїн. Єдиним недоліком при цьому є те, що він у малій кількості залишається у складі зерен. Третя методика передбачає вплив стислим газом. Після попереднього замочування в рідину додається двоокис вуглецю, який виступає як розчинник і «вимивач» кофеїну.
Жодна з технологій не дозволяє досягти повного видалення кофеїну, але вміст його виходить дуже маленьким.
Користь та переваги
Щоб максимально відчути приємний смак та аромат декафу, важливо використовувати якісні зерна. Придбати такі можна на сайті спеціалізованої компанії. Також в асортименті є мелений продукт. У декофеїнізованому варіанті представлені як арабіка, так і робуста. Причому можливі поєднання їх у різних пропорціях.
Вживання такого напою активізує розщеплення глюкози, що є профілактикою цукрового діабету. Мало хто знає, але крім кофеїну, в декофеїнізованих зернах міститься кілька сотень різноманітних речовин та хімічних сполук, які благотворно впливають на працездатність і пам’ять. Крім цього, декаф має ще й такий вплив:
- активізує роботу травної системи;
- бере участь у профілактиці доброякісних пухлин;
- є джерелом вітамінів B2 і B3, магнію, заліза, калію.
Варто додати, що є ще така неочевидна перевага як можливість безпроблемного вживання перед сном. Завдяки відсутності кофеїну не буде жодного перезбудження та зайвої бадьорості.