З окупованої території Херсонської області вдалося вивезти ще сімох українських дітей – ОВА

Прокудін зазначив, що найстаршому з повернених з окупації дітей виповнилося 13 років
Фото: depositphotos.com

Із тимчасово окупованої території Херсонської області вдалося вивезти ще сімох українських дітей. Про це 21 червня в Telegram повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

“Ділюся ще однією радісною новиною – ще сімох дітлахів повернули з поки що окупованих громад Херсонщини. Це три хлопчики і чотири дівчинки. Малечі – від чотирьох місяців до 13 років”, – написав він.

Голова обладміністрації зазначив, що діти “подолали довгий і складний шлях”.

“Головне, що зараз діти в безпеці, отримують всю необхідну допомогу. Над цим поверненням працювала команда благодійної організації Save Ukraine”, – пояснив Прокудін.

Виконавчий директор Save Ukraine Микола Кулеба повідомив сьогодні, що цього тижня організація врятувала з окупації 11 дітей.

“Загальна кількість врятованих командою Save Ukraine дітей – 384, із них – 93 сироти”, – підкреслив він.

Контекст

За даними державного порталу “Діти війни”, з України депортовано понад 19,5 тис. дітей, точну кількість зараз установити неможливо. Повернути вдалося лише 388 дітей. Російська влада заявляла про вивезення понад 700 тис. дітей.

Дитяча омбудсменка України Дар’я Герасимчук говорила, що, оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.

У квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій депортацію українських дітей назвали геноцидом.

У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт нелегітимного президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й дитячої омбудсменки РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України в Росію.

У травні український омбудсмен Дмитро Лубінець сказав, що Україна має докази того, що влада Білорусі також бере участь у депортації українських дітей.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *