З окупованого лівобережжя Херсонської області повернули п’ятьох дітей – ОВА

Прокудін зазначив, що дітей повертали через благодійну організацію
Фото: Save Ukraine / Спасемо Україну / Facebook

Із тимчасово окупованої території Херсонської області повернули п’ятьох дітей, повідомив 19 лютого у Telegram начальник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

“14-річна дівчинка – сирота. Вона жила з бабусею-опікункою. І от найрідніша людина померла. Дитина залишилась одна в окупації. Важко уявити, що переживала й відчувала дівчина. Але сьогодні вона – на вільній українській землі, де про неї подбають. Дитина – одна з тих, кого вдалося повернути з тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини”, – написав він про одну з тих, кого вдалося повернути.

За даними начальника ОВА, іще чотирьом дітям із батьками вдалося виїхати разом із дівчинкою.

“Це дві родини. Дорослі самі звернулися до благодійної організації Save Ukraine з проханням допомогти”, – зазначив Прокудін.

Він підкреслив, що з початку 2024 року з окупованої росіянами території вдалося повернути 16 дітей із Херсонської області.

Контекст

За даними державного порталу “Діти війни”, офіційно Україна змогла підтвердити депортацію 19 546 дітей, повернути вдалося лише 388.

Дитяча омбудсменка України Дар’я Герасимчук заявляла, що, оскільки частина території України опинилася в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й омбудсменки РФ із прав дітей Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей.

27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей назвали геноцидом.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *