З 23 квітня консульства України припинять надавати послуги чоловікам призовного віку – ЗМІ

У консульствах чоловіки призовного віку зможуть оформити лише повернення в Україну
Фото: EPA

Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити з 23 квітня усі консульські дії щодо для громадян України призовного віку. Про це йдеться у листі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, який цитує ZN.UA.

“З урахуванням пунктів 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану», у зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією РФ проти України, з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років”, – йдеться у листі, яке цитує ZN.UA.

Можливо буде лише оформити документи для повернення в Україну, пише видання. Заборона діятиме до отримання роз’яснень положень закону щодо посилення мобілізації, який був оприлюднений 17 квітня й набуде чинності у травні.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.

Першу редакцію законопроєкту підготували 25 грудня 2023 року. Рада ухвалила його в першому читанні 7 лютого 2024 року. Після голосування депутати запропонували майже 4,3 тис. правок. Наприкінці березня парламентський комітет із питань нацбезпеки, оборони та розвідки завершив їх розгляд.

9 квітня комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки прибрав положення про демобілізацію і ротацію військовослужбовців з урядового законопроєкту про мобілізацію з ініціативи головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, його обіцяли розглянути окремо.

Рада розпочала розгляд законопроєкту про мобілізацію у другому читанні 10 квітня. 11 квітня український парламент ухвалив законопроєкт №10449 у цілому, його підтримало 283 парламентарі.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *