“Укренерго” застосувала аварійні вимкнення світла в семи областях і в Києві

У кількох регіонах України перевищено ліміти енергоспоживання
Фото: EPA

Компанія “Укренерго” 4 червня застосувала аварійні вимкнення електроенергії в Донецькій, Житомирській, Миколаївській, Кіровоградській, Харківській, Хмельницькій, Київській областях і в Києві. Про це компанія повідомила в Telegram.

​​Зазначають, що, попри неодноразові вимоги “Укренерго” до обленерго дотримуватися лімітів, споживання в цих регіонах і далі зростало.

“Коли споживання значно перевищило ліміти, “Укренерго” вимушено застосувала із 14.25 аварійні відключення, а з 14.50 – спеціальні графіки аварійних відключень для побутових і промислових споживачів у цих регіонах. Можливі перерви в енергопостачанні об’єктів критичної інфраструктури”, – ідеться в повідомленні.

Ці види обмежень будуть діяти доти, доки рівень споживання не повернеться в межі лімітів. Після цього обленерго зможуть знову застосовувати планові графіки погодинних вимкнень, зазначили в “Укренерго”.

Там нагадали, що вимушені вимкнення електроенергії – наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак країни-агресора Росії на українську енергосистему. Через це електроенергії значно бракує для покриття потреб усіх споживачів.

Контекст

21 травня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що внаслідок російських обстрілів Україна втратила 8 ГВт потужності, а максимальна технічна можливість імпорту становить 1,7 ГВт.

1 червня Росія знову завдала масованого удару по Україні, випустила протягом ночі 53 ракети і 47 дронів Shahed. Сили оборони України збили 35 ракет і 46 безпілотників.

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що РФ атакувала енергетичні об’єкти у п’яти областях України. У компанії ДТЕК поінформували про серйозне пошкодження обладнання на двох ТЕС унаслідок російських ударів, а в компанії “Укргідроенерго” – про критичні пошкодження обладнання на двох ГЕС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *