Україна зараз на піку захворюваності на грип, COVID-19 й ГРВІ – міністр охорони здоровʼя

Ляшко попросив українців не забувати про профілактичні й сезонні щеплення
Фото: Міністерство охорони здоров’я України / Facebook

Триває сезонне збільшення кількості респіраторних захворювань, серед яких грип і COVID-19, Україна зараз перебуває на піку. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив 20 лютого в ефірі марафону, який транслює “Суспільне”. 

Він зазначив, що зараз реєструють велику кількість захворювань. За словами Ляшка, цей пік протримається ще два-три тижні. Після цього міністр прогнозує спад кількості хворих на ГРВІ.

“Ми зараз маємо таку ж саму тенденцію кривих спалахів, як це було в “доковідний” період, коли ми реєстрували спалахи грипу та ГРВІ десь у середині листопада й у середині лютого. Сезон 2024 року показує таку ж саму криву”, – сказав Ляшко.

За даними міністра, зараз є чотири регіони, в яких перевищено епідемічний поріг.

“Сьогодні в нас є заклади, законтрактовані через програму медичних гарантій на пакет “Готовність до реагування”. Вони забезпечені всіма необхідними лікарськими й захисними засобами. Але я б просив українців не забувати про профілактичні щеплення і про сезонні щеплення”, – сказав Ляшко.

Він нагадав, що зараз воєнний стан і в цей період у системі охорони здоров’я пріоритетом є лікування поранених унаслідок бойових дій.

Контекст

У грудні в МОЗ повідомляли, що в Україні щотижня госпіталізують 4 тис. осіб із COVID-19.

1 лютого МОЗ заявляло, що у трьох областях західної частини України перевищено епідемічний рівень захворюваності на грип і ГРВІ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *