У відповіді СБУ підкреслюють, що служба активно працює над виявленням агентів російського впливу
Фото: depositphotos.com
Служба безпеки України врахує дані про діяльність ТОВ “Горизонти” в Полтавській області, бенефіціаром якого є партнер російського “Газпрому”, громадянин Чехії Карел Комарек. Про це повідомляють у відповіді СБУ на запит журналістів газети “Факти”.
У СБУ підкреслили, що ця робота є таємною і її результатів поки що не розголошують в інтересах національної безпеки. Водночас у Службі безпеки підтвердили, що інформація про початок пошуку газу в Полтавській області враховано в роботі.
“Інформуємо, що викладені в листі відомості враховані у службовій діяльності підрозділів СБУ”, – ідеться у відповіді, яку підписав начальник управління взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Артем Дехтяренко.
У документі підкреслюють, що СБУ активно працює над виявленням агентів російського впливу.
“Із початку повномасштабного вторгнення РФ за ініціативи СБУ було запроваджено санкції для більше ніж 12 тис. фізичних і юридичних осіб, які безпосередньо фінансують військове вторгнення, допомагають державі-агресору закуповувати матеріали, техніку військового призначення й компоненти озброєнь в інших країнах”, – вказано в листі.
Контекст
У Полтавській області компанія ТОВ “Горизонти” проводить роботи з пошуку газу. Ця компанія на 20% належить сім’ї бізнесменів Козицьких із Західної України, а на 80% – чеському підприємцю Карелу Комареку, який із 2013 року в партнерстві з “Газпромом” володіє газосховищем у Чехії. Про це писав у своїй статті на сайті ZN.UA ексдиректор ДП “Полтаванафтогазгеологія” Геннадій Сікалов.
Сховище будували протягом 2014–2016 років, коли Росія вже анексувала Крим і окупувала частину Донбасу. Ексдиректор ДП “Полтаванафтогазгеологія” зазначив, що із 2013 року на керівних посадах і в наглядовій раді компанії Комарека працювали росіяни, які належать до близького кола президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й мають біографії “колишніх” офіцерів ГРУ, КДБ і ФСБ. Зокрема, Сергій Трегуб, за даними розслідування “Проект Медиа”, є ексрезидентом ГРУ в Сирії, а Олександр Медведєв – кавалером медалі “За освобождение Севастополя и Крыма”.
Навесні 2024 року Moravia Gas Storage a.s. ухвалила рішення про додаткову емісію акцій, унаслідок якої частка Комарека зросла до 97%, а частка “Газпрому” скоротилася до 3%. На думку автора статті, це сталося не через засудження російської агресії, а через ухвалення 10-го пакету санкцій ЄС, який заборонив використання газових родовищ, якщо серед акціонерів є громадяни РФ.
Сікалов закликав СБУ перевірити законність діяльності компанії та зв’язки її бенефіціарів із російськими державними структурами.
Джерело: gordonua.com