У неділю в Україні вісім годин не вимикатимуть світло – “Укренерго”

Головні причини вимкнень – наслідки восьми ракетних і дронових ударів РФ по українській енергетиці та спека
Фото: Група ДТЕК / Facebook

7 липня в Україні не будуть застосовувати графіки вимкнення електроенергії протягом восьми годин, із 7.00 до 15.00. Про це повідомила пресслужба “Укренерго”. 

“Завтра, 7 липня, із 7.00 до 15.00 заходи обмеження споживання діяти не будуть. Із 0.00 до 7.00 і з 15.00 до 24.00 обленерго будуть застосовувати дві черги відключень одночасно. Живлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежується”, – ідеться в повідомленні. 

Головна причина застосування графіків погодинних вимкнень – наслідки восьми ракетних і дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку року, також на дефіцит в енергосистемі впливає пов’язане зі спекою зростання споживання, зазначали в “Укренерго” 5 липня.  

Контекст

Російські окупанти навесні посилили повітряні атаки на енергосистему України. Із травня у країні знову почалися масштабні віялові вимкнення світла.

4 червня в уряді заявили, що Україна втратила понад 9 ГВт потужностей генерації через обстріли РФ.

13 червня в “Енергоатомі” повідомили, що виводять у ремонт енергоблок однієї з АЕС, через що дефіцит генерації може зрости.

Державна інспекція з енергетичного нагляду прогнозувала 19 червня, що протягом найближчих півтора місяця ситуація з постачанням електроенергії залишатиметься складною. На полегшення очікують лише в серпні, коли з ремонту виведуть атомні енергоблоки.

5 липня “Укренерго” анонсувала дні без вимкнень світла. Протягом 9–24 липня в кожній області України в один із днів скасують обмеження в електропостачанні. Енергетики хочуть подивитися, “як поводитимуться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *