У МВС України визнали, що в нелегальних схемах переправлення ухилянтів за кордон іноді брали участь і правоохоронці

Контрабанди на кордоні поменшало, деякі ділки перемкнулися на переправлення українців за кордон, зазначив Клименко
Фото: mvs.gov.ua

Співробітники правоохоронних органів брали участь в організації незаконного переправлення за кордон чоловіків призовного віку. Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода”, опублікованому 20 червня у YouTube ЗМІ, повідомив глава МВС Ігор Клименко.

“Не тільки прикордонники, узагалі правоохоронці деколи були задіяні. Ми й зараз за деякими спостерігаємо, нашими працівниками. Не тільки нашими працівниками системи МВС, які, можливо, є дотичними до незаконної переправи громадян через кордон”, – розповів міністр.

За словами Клименка, контрабанди на кордоні поменшало на 30–40%.

“Деякі ділки переключилися на переправу наших громадян. Це безпечніше. […] Ви ні за що не відповідаєте, можете сказати, що просто тут ходите, може, просто дивитеся на природу”, – наголосив глава МВС.

Як вказав Клименко, протягом останнього року вдалося викрити приблизно “до двох десятків правоохоронців”, яких підозрюють у незаконній організації переправлення людей за кордон.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. 8 травня 2024 року Рада продовжила дію воєнного стану до 11 серпня. Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків.

ЗМІ розповіли наприкінці листопада 2023 року, що від початку повномасштабної агресії РФ до Європи виїхало 650 тис. українських чоловіків призовного віку. Водночас не повідомляли, скільки серед них батьків трьох і більше дітей чи осіб, які мають інвалідність І–ІІ груп, або людей, котрі мають інші законні підстави для виїзду в умовах воєнного стану. Також невідомо, яку частку із цього переліку становлять чоловіки призовного віку, які виїжджали з окупованих територій через країну-агресор РФ.

За даними румунської прикордонної поліції станом на початок травня 2024 року, із початку повномасштабної війни нелегально перетнуло кордон із Румунією приблизно 11 тис. українських чоловіків віком від 18 до 60 років.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *