Опрацьовують медико-санітарні справи, зазначили в МОЗ
Фото: pixabay.com
В Україні перевірили частину висновків центрів медико-соціальної експертизи (МСЕК) щодо інвалідності військовозобов’язаних і скасували понад 70 таких висновків. Про це у відповідь на запит “Українських новин” повідомило 21 жовтня Міністерство охорони здоров’я України.
“Нині опрацьовано понад 18 779 тис. (імовірно, “тисячі” тут написали випадково. – “ГОРДОН”) медико-експертних справ. У 3146 справах рішення МСЕК були визнані сумнівними й призначено додаткову експертизу. Після чого експертні рішення у 74 справах були переглянуті й скасовані. У 38 випадках ІІ група інвалідності скасована і встановлено ІІІ групу інвалідності. У 36 випадках групу інвалідності було знято”, – ідеться в документі.
У МОЗ пояснили, що відбувається “взаємодія з правоохоронними органами в рамках розслідувань за кримінальними провадженнями”.
“На теперішній час проводиться перевірка Хмельницької медико-соціальної експертної комісії правоохоронними органами в рамках кримінального провадження”, – оголосили представники МОЗ.
Контекст
6 жовтня редактор видання “Цензор. НЕТ” Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому повідомив, що 49 прокурорів Хмельницької області, зокрема на той час обласний прокурор Олексій Олійник, оформили інвалідність. На його думку, до цього можуть бути причетними колишня керівниця Хмельницького обласного МСЕК Тетяна Крупа, у якої під час обшуку виявили $6 млн, та її син Олександр Крупа, котрий очолював Пенсійний фонд у Хмельницькій області.
Після публікації генпрокурор підписав наказ про проведення службового розслідування.
17 жовтня Олійник розповів, що із 225 прокурорів лише у 48 є інвалідність, “тому стверджувати, що вся прокуратура складається з осіб з інвалідністю, не є правильним”. Про свою інвалідність він зазначив, що 2005 року дістав травму на робочому місці, вивчаючи матеріали кримінального провадження, а групу йому дали 2017 року. Того самого дня Олійника звільнили з посади.
20 жовтня генпрокурор Андрій Костін повідомив, що службове розслідування виявило, що 61 прокурор у Хмельницькій області має інвалідність. За його словами, 80% із них мали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Костін зазначив, що службове розслідування стосується не лише хмельницьких прокурорів, а й усіх органів прокуратури країни. Генпрокурор також підтримав ініціативу МОЗ щодо комплексної реформи системи медико-соціальної експертизи.
Джерело: gordonua.com