У Мінсоцполітики українцям порадили працювати “так довго, як можуть”, і самим накопичувати для пенсії

Один платник податків забезпечує пенсію одному українцю, зазначила Марчак
Фото: National Bank Of Ukraine Національний банк України / Flickr

Українцям, щоб отримувати достатні пенсії, варто самим накопичувати кошти й виходити на пенсію вже тоді, коли не зможуть працювати фізично. Це випливає зі слів першої заступниці міністра соціальної політики Дарини Марчак в ефірі телеканала “Еспресо” 31 травня.

“Солідарні пенсії будуть, це гарантія від держави. Але солідарні пенсії зазвичай у європейських країнах – це мінімальна гарантія, а якщо людина хоче собі високу пенсію, то вона здійснює накопичення протягом життя. Більше того, у Сполучених Штатах узагалі солідарних пенсій немає, кожна людина сама відповідає за те, який розмір пенсії в неї буде, скільки вона собі за життя накопичить, і це здійснюється, власне, за рахунок приватних накопичень”, – сказала вона.

Представниця Мінсоцполітики назвала складною ситуацію в українській економіці, де один платник податків забезпечує пенсію одному пенсіонеру, і дала кілька порад українцям.

“Перше – здійснювати накопичування на самого себе. Навіть поки немає ще накопичувальної обов’язкової системи, накопичувати на свій власний рахунок. Друге – обов’язково ми маємо розуміти, що ми маємо бути країною активного довголіття. Тобто ми маємо бути зацікавлені і маємо бути спроможні працювати так довго, як ми зможемо”, – заявила Марчак.

Вона зазначила, що загальний пенсійний вік в Україні коливається від 60 до 65 років.

“Часто ми маємо ситуацію, коли люди достроково виходять на пенсію. Але як суспільство ми маємо готуватися до того, що кожен із нас заробляє для себе на життя, є активним економічно, соціально – так довго, як можемо бути, і виходить на пенсію вже тоді, коли справді фізично не може себе забезпечувати”, – вважає Марчак.

Контекст

Згідно з даними Пенсійного фонду станом на квітень минулого року, в Україні пенсії отримувало 10,7 млн осіб. Середній розмір пенсії станом на 1 січня 2024 року становив 5385,25 грн, зазначили в Пенсійному фонді.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *