У Міноборони України розповіли про скарги на сухпайки для військових і анонсували заміну консерв повноцінними стравами

У Міноборони зазначили, що провели перевірку складів
Фото: mil.gov.ua

Українські військові скаржаться на польові набори продуктів харчування, тобто сухпайки, повідомив заступник Міністра оборони Віталій Половенко після позапланових інспекцій складів на сході й у центрі України. Про це 9 березня проінформувало Міністерство оборони України.

“Я отримав чимало нарікань на пайки. Загалом в Збройних силах розповсюджені дві норми пайків. Це 10-та і 15-та норми. Ці пайки дуже різняться. Справа в тому, що 10-та норма здебільшого складається з консервів і видається на декілька діб. А ось 15-та – це повністю готові збалансовані страви для наших військових”, – сказав Половенко.

У Міноборони пояснили, що у цих наборів різне призначення і склад. До 15-ї норми входить 14 видів меню з такими повноцінними стравами, як, скажімо, борщ, суп, каші з м’ясом та овочами, кава, чай, мед, джем, сухарі житні та пшеничні, галети.

“Якщо військовий вирушає у відрядження на декілька діб, буде цілком достатньо 10-ї норми. Але, якщо військові виконують відповідні завдання і декілька тижнів перебувають поза межами пункту постійної дислокації, однозначно для них потрібна 15-а норма. На жаль, склалася така ситуація, коли деяким бійцям пропонують виключно 10-у норму”, – підкреслив Половенко.

За його даними, продукти 15-ї норми востаннє закуповували наприкінці 2022 року, і “вся партія була вилучена через невідповідність лабораторних вимог”.  

“Важливо, щоб військовослужбовці мали в наявності обидві норми польових наборів. Згодом планується відійти від консерв і годувати наших захисників і захисниць повноцінними стравами… Командування сил логістики має організувати забезпечення сухими пайками та якнайшвидше сформувати потребу для закупівлі 15-ї норми пайків”, – зазначив заступник міністра.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *