У Харківській області розпочала роботу 16-тонна українська машина з підготовки ґрунту до розмінування. Фото

Машина рухається зі швидкістю 3–4 км/год, зазначили у ДСНС
Фото: Головне управління ДСНС України в Харківській області / Facebook

У Харківській області розпочала роботу машина для підготовки ґрунту до розмінування. Про це 9 березня повідомляють у Facebook Головного управління ДСНС України в регіоні.

“Процес розмінування у Харківській області пришвидшуэться за допомогою вітчизняних технологій, – ідеться в  повідомленні. – Починає свою роботу вітчизняна машина для підготовки ґрунту до розмінування. Машина працює дистанційно, за допомогою автоматичного пульта керування, що гарантує безпеку піротехніків під час робіт”.

Зазначають, що 16-тонна машина рухається зі швидкістю 3–4 км/год.

Як зазначили у ДСНС, вона допомагає швидше, безпечніше й ефективніше виконувати те, на що саперам знадобиться набагато більше часу.

“У сучасних умовах важливо мати механізоване обладнання для проведення розмінування, оскільки наші сапери постійно стикаються з мінними пастками, які загрожують їхньому життю. Отже, використання таких технологій різко зменшує ймовірність отримання травм і значно прискорює процес розмінування”, – ідеться в повідомленні.

Контекст

Через повномасштабну агресію країни-окупанта РФ потенційно замінованими залишається орієнтовно 174 тис. км² території України, проінформував 27 вересня 2023 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Найбільш забруднені мінами – Харківська та Херсонська області, оскільки ворог був там найдовше, зазначали в Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

Для розмінування України потрібно п’ять років і $300 млн щорічно, заявив 21 червня керівник протимінної діяльності Програми розвитку ООН в Україні Пол Геслоп.

У жовтні 2023 року голова Харківської ОВА Олег Синєгубов розповів, що місцеві фахівці створили першу в Україні спеціальну машину для підготовки ґрунту до розмінування вартістю 5,6 млн грн. Він зазначав, що Харківська ОВА вже придбала дві такі машини. Вона здатна знешкоджувати 95% усіх мін, зазначив Синєгубов.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *