У Харкові запрацює нова система сповіщення про повітряну тривогу – Терехов

Сирену в Харкові вмикатиимуть лише в разі небезпеки безпосередньо для міста, а не для всієї області, зазначили в мерії
Фото: depositphotos.com

Депутати Харківської міськради на позачерговій сесії 26 січня затвердили програму реагування на надзвичайні ситуації в місті на 2024–2027 роки. Про це повідомляють на сайті міської ради.

Зокрема, програма передбачає створення й підтримання в постійній готовності місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій. Вона дасть змогу попереджати й інформувати жителів Харкова про такі загрози в цілодобовому режимі.

“Сьогодні депутати міської ради підтримали мою ініціативу й ухвалили рішення про створення диференційованої системи оповіщення про повітряну тривогу. Тож уже із цього року сирена вмикатиметься тільки у випадку небезпеки безпосередньо для міста, а не для всієї області. Це не лише полегшить роботу всім службам, а й дозволить набагато ефективніше працювати нашому бізнесу”, – написав у Telegram мер Харкова Ігор Терехов.

За його словами, проєкт буде втілено в межах створення єдиного муніципального ситуаційного центру.

“Він швидше реагуватиме на всі можливі виклики. У нас є домовленість із USAID щодо фінансування цього проєкту. Також уже маємо для центру безпечне приміщення”, – розповів Терехов.

Контекст

Російські війська вторглися на територію Харківської області на початку повномасштабної війни – 24 лютого 2022 року, але обласний центр узяти не змогли.

Станом на 3 лютого 2023 року під окупацією залишалося 29 населених пунктів області, повідомляли в ОВА.

Окупанти й далі щодня обстрілюють населені пункти Харківської області й регулярно – Харків.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *