Кріобанки не будуть утилізувати заморожений біоматеріал загиблих військових – МОЗ України

У МОЗ заявили, що спільно з народними депутатами вже працюють над змінами до закону
Фото: depositphotos.com

В Україні кріобанки не будуть утилізувати заморожений біоматеріал загиблих військових. Про це 26 січня поінформувала пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

“Держава зацікавлена у продовженні роду всіма українцями. Медицина може і має допомагати. Цього року в Україні було запроваджене державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій”, – ідеться в повідомленні.

У МОЗ додали, що в березні набуде чинності ухвалений парламентом закон, який дає змогу сім’ям військових безоплатно зберегти репродуктивні клітини й використати їх для продовження роду наших захисників.

“Те, що в цьому законі не передбачено такої ж можливості для тих, хто загинув, – законодавча колізія, яку буде усунено в найкоротші терміни. МОЗ спільно з народними депутатами вже веде відповідну роботу. Питання має бути й буде вирішено терміново”, – підсумували в міністерстві.

Контекст

26 січня в соцмережах спалахнув скандал через закон 3496-IX про забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство або материнство, який має набути чинності в березні поточного року.

Суть закону в тому, щоб дати можливість військовим зберігати свої репродуктивні клітини коштом держави, а не за власні гроші, як вони робили до цього. Однак юристи виявили в ньому норму, що передбачає утилізацію клітин у разі загибелі людини, яка їх надала.

Автори закону пояснили, що таку норму ввели, щоб уникнути суперечності закону зі ст. 248 Цивільного кодексу, і проблему усунуть до набуття законом чинності.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *