У Харкові перейменували 65 топонімів, пов’язаних із РФ та її союзниками. Серед них – вулиця Пушкінська

Терехов раніше був проти перейменування Пушкінської
Фото: city.kharkiv.ua

26 січня на засіданні сесії Харківської міської ради ухвалено рішення перейменувати 65 топонімів, інформує сайт міськради.

“Рішенням позачергової сесії Харківської міської ради […] перейменували 65 топонімів, назви яких були пов’язані з Росією та її союзниками. Зокрема, вулиця Пушкінська відтепер називається вулицею Григорія Сковороди”, – ідеться в повідомленні.

Мер Харкова Ігор Терехов вважає перейменування вулиці Пушкінської знаковим для міста.

“На колишній вулиці Пушкінській були прильоти, маємо там колосальні руйнації, постраждали люди. Тепер вона носитиме ім’я Григорія Сковороди. Я вдячний, що депутатський корпус підтримав мою пропозицію”, – сказав він.

24 січня Терехов писав у Telegram, що після обстрілу російськими окупантами 23 січня запропонував перейменувати Пушкінську на Григорія Сковороди. “До вчорашнього дня я не поспішав із рішенням змінити назву вулиці Пушкінської. Я, як і багато харків’ян, завжди відчував, що Пушкін – це не про сучасну Росію, не про ту реальність, яку путінський режим намагається насаджувати, використовуючи велич історичних постатей для своєї вигоди. Але після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень”, – підкреслив мер.

Найбільша кількість перейменувань, за які проголосували 26 січня депутати міськради, – у Київському (де розташована тепер уже колишня вулиця Пушкінська) і Холодногірському районах.

Контекст

Після відкритого вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні почали масово відмовлятися від назв, пов’язаних із країною-агресором, зокрема, перейменовувати вулиці, а також демонтувати пам’ятники.

У червні 2022 року при Мінкульті та Українському інституті національної пам’яті створили новий орган – Раду з дерусифікації, декомунізації та деколонізації. Серед її завдань – координація перейменування топонімів і демонтажу радянських пам’яток.

Пам’ятники Пушкіну прибрали в Харкові, Миколаєві, Дніпрі, Житомирі, Ужгороді, Тернополі, Краматорську, Києві та інших містах.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *