У Чернівецькій області оголосили в розшук понад 5 тис. ухилянтів, майже 30 тис. військовозобов’язаних не прибули у ТЦК

Майже 30 тис. військовозобов’язаних у Чернівецькій області, дані яких внесено до системи “Оберіг”, не прибули у ТЦК, зазначили у військкоматі
Фото: Чернівецький обласний ТЦК та СП / Facebook (ілюстративне)

У Чернівецькій області через неявку до територіального центру комплектування та соцпідтримки оголосили в розшук понад 5 тис. військовозобов’язаних. Про це 2 квітня в коментарі “Еспресо.Захід” повідомила начальниця служби зв’язків із громадськістю Чернівецького обласного ТЦК та СП Тетяна Гайдащук.

Вона зазначила, що в розшук оголосили тих, кого оповістили співробітники військкоматів, роботодавці чи інші уповноважені особи.

За словами Гайдащук, майже 30 тис. військовозобов’язаних в області, дані яких внесено до системи “Оберіг”, не прибули у ТЦК для уточнення своїх даних чи проходження військової служби.

Як зазначила Гайдащук, понад 80% військових, які здійснюють оповіщення у Чернівецькій області, перевели у ТЦК із бойових частин.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.

9 грудня 2023 року Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей.

Уже більше ніж три місяці (з 25 грудня 2023 року – дня подання першої редакції) Рада не може ухвалити законопроєкт про мобілізацію.

В Івано-Франківській області 39 тис. осіб внесені до системи “Оберіг” як такі, що перебувають у розшуку, повідомили в обласному військкоматі наприкінці березня. У Полтавській області не з’явилися за повісткою приблизно 30 тис. осіб, зазначили в регіональному ТЦК.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *