Волонтерка Ярова: Бронь на підприємства, про яку кричали абсолютно всі виробники, має бути. Інакше це все одно, що взяти кардіохірурга і відправити на “нуль”

Ярова зазначила, що, за стандартами НАТО, висококваліфіковані фахівці не перебувають на полі бою
Фото: Dana Yarovaya / Facebook

Бронювання висококласних фахівців від мобілізації Україні необхідне, заявила в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону волонтерка, членкиня громадської антикорупційної ради при Міноборони України і радниця заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова Дана Ярова.

“Про бронь – це саме про тих людей, яких ніким замінити. От просто ніким. Є обладнання. Завезли обладнання на підприємство. Обладнання – окей. Приїхав хтось, хто продавав це обладнання складне, показав, як ним користуватися. Людина це обладнання обслуговує. Да? Вона знає, де підкрутити вже, де, там, що зробити. І тут людину цю призивають. Ну, замінити таку людину немає ким. Немає. Ну, просто фізично немає. І тому оця бронь на підприємства, про яку кричали абсолютно всі виробники, – вона має бути, бо спеціалістів, дійсно… Ну, це – знаєте, це все одно, що взяти кардіохірурга і відправити на “нуль”, ну, – не знаю, там, – надавати першу домедичну допомогу. Скільки коштує навчити кардіохірурга, да, і скільки коштує знайти такого ж і так його навчити?” – сказала вона.

Волонтерка зазначила, що саме на такому підході базуються стандарти НАТО: “На тому, що в них висококваліфіковані спеціалісти не знаходяться на полі бою”.

“От, наприклад, по поранених дуже можу чітко сказати, бо дуже розбиралася в цій темі. Чому там існує оце правило “золотої години”, коли пораненому надається медична допомога? Тому що все вибудовано так, щоб медик висококваліфікований не знаходився на полі бою. Їх навчають – і ми вже навчаємо, і це було імплементовано у 2015–2016 роках – надавати допомогу самому собі або товаришу по бою: накласти турнікет, затампонувати, – а далі евакуація, а далі вже медик”, – пояснила Ярова.

Читайте також Волонтерка Ярова: Я в перший день повномасштабного вторгнення кричала чоловіку: “Вези дітей у Бучу! Кому вона потрібна?” 08:00, 02.02.2024 Публікації

Вона вважає, що “не має кардіохірург бігати по полю бою, бо дуже дорогий спеціаліст, і так у всіх сферах”.

“Треба також зважувати на те, що є люди… Я пропустила оцей срач у Facebook стосовно того, у кого більше податків, у кого менше, хтось більше заробляє, хтось менше заробляє. Я навіть не знаю суті. Але якісь відголоски чула. А от стосовно броні – це просто необхідний закон. Це необхідний. Але ж таки давайте не забувати: аби ним не зловживали, знову ж таки”, – підкреслила Ярова.

За її словами, “бронювання, про яке говорять бізнес і спілка роботодавців, і легпром, і військово-промисловий комплекс – це якраз про тих людей, які лишилися ще хтось зі знаннями, скажемо так, Радянського Союзу”.

“Хтось дійсно – ну, як ви, може, знаєте Антона Сененка, науковця, який вивозив людей з Ірпеня, із Бучі. От він просто фанатіє, науковець до останньої клітинки в організмі. Да? І він буде, там, за копієчну зарплату, але він науковець. Таких людей дуже мало”, – навела приклад Ярова.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube Контекст

Європейська бізнес-асоціація закликала українську владу розробити нові механізми бронювання працівників. Зараз під мобілізацію найчастіше потрапляють люди, офіційно працевлаштовані на підприємствах, оскільки їх найпростіше знайти, писав Oboz.ua. Тому, якщо не вдосконалити механізм мобілізації та не зробити його прозорим і справедливим, зросте кількість “зарплат у конвертах”, а люди працюватимуть неофіційно. І зрештою в бюджет однаково не надходитимуть податки, необхідні для фінансування ЗСУ, робить висновок видання.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *