В Україні досягли головної мети, яку закладали в законопроєкт про мобілізацію – Веніславський

За даними Веніславського, військово-облікові дані оновило 2,37 млн українців
Фото: president.gov.ua

Ухвалений Верховною Радою закон про мобілізацію українців досяг своєї мети. Про це народний депутат від “Слуги народу”, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив 26 червня на брифінгу, який транслював “Укрінформ”.

“З моменту набрання чинності закону […] темпи мобілізації, скажімо, дозволяють оптимістично дивитися на механізми реалізації цього закону й відповідають тим очікуванням, які ми, Міністерство оборони, головнокомандувач Збройних сил, Генштаб, очікували від цього закону. Ми досягли головної мети, яку закладали в цей законопроєкт […], – провести аудит всіх військовозобов’язаних громадян України, з’ясувати, де хто перебуває, хто придатний до військової служби, хто непридатний, хто має право на відстрочку, хто є заброньований і хто може бути мобілізований”, – сказав він.

Нардеп зазначив, що Міноборони щодня моніторить ситуацію з оновленням військово-облікових персональних даних і “динаміка достатньо позитивна”.

За даними Веніславського, станом на ранок 26 червня свої військово-облікові дані оновило 2,37 млн українців.

Він пояснив, що більшість зробила це через застосунок “Резерв+”, на другому місці за популярністю – Центри надання адмінпослуг (ЦНАП), а на третьому – територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП).

“Загалом динаміка достатньо гарна, і, відповідно, це забезпечує проведення тих мобілізаційних заходів, які здійснює ТЦК СП. Тобто, я думаю, що закон виконав ту місію, заради якого ми його ухвалювали”, – наголосив Веніславський.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

16 травня Кабмін ухвалив постанову, яка регламентує зокрема порядок вручення повісток. Повістки в Україні тепер можуть роздавати цілодобово і практично скрізь, а з 18 липня їх почнуть надсилати поштою.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців мають оновити для ТЦК свої персональні дані – через ЦНАП, електронний кабінет або прийшовши у військкомат.

17 травня Зеленський підписав закон про багаторазове підвищення штрафів за військові правопорушення, зокрема за ухилення від мобілізації.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *