В ОПУ заявили, що українські політики, які критикують телемарафон, – або частина російської пропаганди, або “корисні ідіоти”

Лещенко вважає, що без марафону в Україні виникне “медіахаос”
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Національний телемарафон в Україні потрібен, щоб не виник “медіахаос”, у якому зацікавлені російські пропагандисти. Про це 29 квітня в ефірі телемарафону, який транслює зокрема телеканал “Рада”, заявив радник глави Офісу президента України Сергій Лещенко.

“Для цього і створений телемарафон, щоб бути джерелом верифікованої інформації, а не фейків. Зрозуміло, що один із методів боротьби Росії проти України – це дискредитація джерел інформації, які передають верифіковану інформацію, інформацію без фейків, без хайпу. Власне кажучи, тому і ведеться частина російської інформаційної війни проти України шляхом дискредитації марафону”, – сказав він.

За словами радника глави ОПУ, “якщо не буде марафону, то виникає медіахаос, і в умовах медіахаосу надзвичайно легше створити провокації, які розколюють суспільство і послаблюють Україну внутрішньо перед російською агресією”.

Лещенко вважає, що коли українські політики негативно оцінюють телемарафон, ними мають займатися спецслужби.

“Коли ви чуєте подібні вкиди, у тому числі від українських політиків, треба розуміти, що вони повністю співзвучні російській пропаганді, займаються тим самим. Тут уже питання до спецслужб, чому українські політики повторюють цей вкид. Чи вони є частиною російської пропаганди, чи вони просто, скажемо, […] “корисні ідіоти”, тобто люди, яких використовують опоненти”, – заявив він.

Контекст

Телемарафон “Єдині новини” запустили 24 лютого 2022 року, у день повномасштабного російського вторгнення. Контент для нього виготовляють телеканали “Суспільне”, “1+1”, “Інтер”, ICTV, “Рада” й “Ми – Україна”. Гроші для телемарафону виділяють із держбюджету (видання “Детектор медіа” з посиланням на інформацію народного депутата від “Голосу”, голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослава Юрчишина повідомило, що він обходиться приблизно в суму 1,7 млрд грн на рік).

Опитування Київського міжнародного інституту соціології за грудень 2023 року засвідчило, що довіра українців до телемарафону падає. Якщо у травні 2022 року йому довіряло 69% респондентів, то у грудні 2023-го – 43%.

У звіті про права людини в Україні 2023 року, який опублікували на сайті Держдепу, йдеться, що національний телемарафон порушує свободу висловлювання думок для засобів масової інформації.

Якщо до кінця 2024 року телемарафон “Єдині новини” не відновить довіри українців, його треба закрити, вважає Юрчишин. Проте прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що “телемарафон працює і буде працювати”, щоб “перебити всі дезінформаційні, а також усі пропагандистські наративи російського ворога”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *