США приєдналися до міжнародної коаліції щодо повернення депортованих РФ українських дітей

У США засудили вивезення Росією дітей з України
Фото: Українська мережа за права дитини / Facebook

Сполучені Штати приєдналися до міжнародної коаліції щодо повернення українських дітей як держава-член, щоб підтримати безпечне повернення всіх українських дітей, незаконно депортованих або насильно переміщених країною-агресором Росією. Про це повідомляють на сайті Держдепартаменту США 7 березня.

У США висловили “глибоке занепокоєння” долею дітей, яких незаконно депортувала Російська Федерація з України.

Також Штати висловили підтримку принципам формули миру президента України Володимира Зеленського і плану дій “Поверніть дітей UA”.

У повідомленні зазначають, що країна підтримає зусилля щодо притягнення до відповідальності винних за депортацію й насильницьке переміщення дітей.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець назвав це рішення США історичним.

“Об’єднуємося в питанні повернення українських дітей і притягнення винних до відповідальності! Світ підтримує Україну й розуміє всю жахливість злочинів, які Росія вчиняє проти українських дітей. Країна-терорист має бути притягнута до відповідальності!” – написав він у Telegram.

Контекст

За даними державного порталу “Діти війни”, з України депортовано понад 19,5 тис. дітей, точну кількість зараз установити неможливо. Повернути вдалося лише 388 дітей. Російська влада заявляла про вивезення понад 700 тис. дітей.

Дитяча омбудсменка України Дар’я Герасимчук говорила, що, оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.

У квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей назвали геноцидом.

У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до Росії.

У травні Лубінець сказав, що Україна має докази того, що влада Білорусі також бере участь у депортації українських дітей.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *