За даними слідства, схема могла діяти з березня 2023 року
Фото: gp.gov.ua
Працівники Державного бюро розслідувань в Одесі затримали співробітника Малиновського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, якого підозрюють у несанкціонованому втручанні в електронну систему “Оберіг”. Про це 8 жовтня повідомила пресслужба ДБР.
Затриманий, імовірно, з березня 2023 року міг заносити в “Оберіг” неправдиву інформацію щодо непридатності чоловіків до служби, й це давало їм змогу виїжджати за кордон, ідеться в повідомленні.
В Офісі генерального прокурора уточнили, що фігурантом є оператор відділення офіцерів запасу й кадрів – старший солдат.
“Достовірно знаючи про те, що вони не проходили позаштатну військово-лікарську комісію, у відповідному розділі підозрюваний вносив інформацію про взяття їх на облік і до вже існуючих облікових записів додавав хибну інформацію про нібито проходження ними комісії з висновком про “непридатність із виключенням з військового обліку”. У подальшому цю інформацію він вносив до військово-облікових документів”, – зазначили прокурори.
Така послуга, за даними слідства, коштувала від $4 тис. до $7 тис.
Фігуранта повідомили про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі.
У ДБР додали, що зараз встановлюють усіх осіб, які встигли скористатися схемою.
Контекст
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Минулого разу їхню дію продовжили з 12 серпня 2024 року на 90 діб.
У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців мають оновити для територіального центру комплектування та соцпідтримки свої персональні дані – через ЦНАП, електронний кабінет або прийшовши у ТЦК.
Джерело: gordonua.com