Щорічно в Україні майже подвоюється кількість пацієнтів із ПТСР – дані МОЗ

Передумовою для розвитку ПТСР може бути не лише війна, зазначили в МОЗ
Фото: depositphotos.com

У 2023 році діагноз посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) поставили вчетверо більшій кількості українців, ніж у 2021 році, до початку повномасштабного вторгнення російських окупантів. Про це 18 березня 2024 року проінформувало Міністерство охорони здоров’я України.

“Протягом останніх двох років в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) фіксується значне збільшення пацієнтів зі встановленим діагнозом ПТСР. Так, у 2023 році кількість пацієнтів із ПТСР зросла майже в чотири рази в порівнянні із 2021 роком, а за перші два місяці 2024 року діагноз встановлено фактично такій же кількості пацієнтів, як за весь 2021 рік”, – ідеться в повідомленні.

МОЗ озвучило показники в розрізі цифр за роками:

  • 2021 рік – 3167 пацієнтів;
  • 2022 рік – 7051 пацієнт;
  • 2023 рік – 12 494 пацієнти;
  • 2024 рік (станом на 6 березня) – 3292 пацієнти.

“Не лише війна, а будь-яка подія, що несе в собі загрозу смерті або цілісності, може стати передумовою для розвитку ПТСР. При цьому досвід переживання воєнних дій не обов’язково призводить до такого діагнозу. Це залежить від стійкості людини, обставин, наявної підтримки та інших факторів. Але, беззаперечно, повномасштабна війна значною мірою вплинула на життя і психічний стан українців”, – пояснили в міністерстві.

ПТСР може розвиватися, за різними оцінками, у 12–20% людей, які пережили травматичну подію або були її свідками, підкреслили в МОЗ.

“Не треба думати, що всім буде потрібне лікування, що в усіх буде ПТСР. Це міф, який ми постійно розвінчуємо. Він буде в невеликої кількості людей”, – заявила директорка Центру психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України Ксенія Возніцина.

Контекст

За підрахунками МОЗ, озвученими в червні 2022 року, щонайменше 60% українців потребують психологічної підтримки у зв’язку з повномасштабною війною.

17 червня 2022 року Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала звіт про психічне здоров’я у світі, у ньому зазначено, що психологічні розлади має приблизно 1 млрд людей.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *