Шістьох дітей вдалося врятувати від таборів російських окупантів – голова Херсонської ОВА

Прокудін зазначив, що з окупації виїхали дівчинка й п’ятеро хлопчиків
Фото: ЕРА (архів)

Із тимчасово окупованої території на підконтрольну українській владі повернули шістьох дітей, повідомив 15 травня в Telegram голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

“Шестеро дітей вдалося повернути на підконтрольну Україні територію й урятувати від таборів російських окупантів. Це дівчинка й п’ять хлопчиків, віком від п’яти до 12 років. Через загрозу відправлення дітей на так зване оздоровлення батьки наважилися виїхати з окупації. Адже були випадки, коли дітей забирали й не повертали додому”, – написав він.

Голова ОВА зазначив, що дітей повернули в межах ініціативи Save Ukraine.

“Це була надскладна місія порятунку із затримками на блокпостах і залякуваннями. На щастя, нині всі діти в безпеці. З ними працюють медики та психологи. З початку 2024 року на підконтрольну Україні територію вдалося повернути 84 дитини із Херсонської області”, – повідомив Прокудін.

Контекст

За даними державного порталу “Діти війни”, з України депортовано понад 19,5 тис. дітей, точну кількість зараз установити неможливо. Повернути вдалося лише 388 дітей. Російська влада заявляла про вивезення понад 700 тис. дітей.

Дитяча омбудсменка України Дар’я Герасимчук говорила, що, оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.

У квітні 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей назвали геноцидом.

У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-агресора РФ Володимира Путіна й дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до Росії.

У травні український омбудсмен Дмитро Лубінець сказав, що Україна має докази того, що влада Білорусі також бере участь у депортації українських дітей.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *