СБУ вилучила записи з камер у комплексі, де незаконно знімали команду Bihus.іnfo

Співробітники СБУ вилучили записи камер
Фото: depositphotos.com

Представники Служби безпеки України 17 січня провели обшук у заміському комплексі, у якому незаконно знімали членів команди Bihus.іnfo, і вилучили жорсткі диски із записами камер відеоспостереження. Про це повідомили журналісти Bihus.іnfo з місця подій.

Коли журналісти приїхали на місце, співробітники СБУ вже завершили слідчі дії з носіями відео й вилучили жорсткі диски і реєстратор. Представник СБУ зазначив, що не може дати можливість зробити копії, оскільки диски вже запакували в сейф-пакет. Він порадив журналістам звернутися по копії до СБУ наступного дня.

Обшук відбувся в межах відкритого 17 січня кримінального провадження за ст. 359 ККУ (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації). Представники команди Bihus.іnfo не є в ньому потерпілими, СБУ відкривала провадження за власною ініціативою, зазначило видання.

Контекст

16 січня в мережі з’явилося відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.іnfo, імовірно, вживають наркотичні речовини. Відео зняли на камеру, розміщену в орендованому будинку, де у співробітників був корпоратив. Також у ролик потрапили записи телефонних розмов працівників проєкту. Журналісти вважають, що за ними стежили щонайменше кілька місяців. 

Керівник проєкту Денис Бігус у відеозверненні до аудиторії заявив про звільнення операторів, які потрапили на відео. Пізніше він додав, що за журналістами його проєкту стежили майже рік.

Фактчекерка Альона Романюк проаналізувала інформацію на сайті видання, яке опублікувало відео з працівниками Bihus.іnfo, і дійшла висновку, що вся редакція цього медіа – вигадані люди.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *