СБУ розслідує обставини незаконного прослуховування й відеозйомки журналістів Bihus.info

СБУ відкрила кримінальне провадження згідно зі ст. 359 Кримінального кодексу України
Фото: depositphotos.com

Служба безпеки України 17 січня повідомила, що розслідує обставини незаконного прослуховування й відеозйомки представників журналістського розслідувального проєкту Bihus.info.

СБУ відкрила кримінальне провадження згідно зі ст. 359 Кримінального кодексу України (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації).

“На переконання СБУ, прозора й безперешкодна робота незалежних і фахових ЗМІ є важливою умовою розвитку України, як демократичної держави. Подібним фактам стеження слід дати правову оцінку, незалежно від того, були чи ні в матеріалах прихованої зйомки оприлюднені факти можливого порушення закону, які стосуються обігу наркотичних речовин”, – ідеться в повідомленні.

У спецслужбі додали, що оцінку цьому можуть дати тільки правоохоронні органи згідно зі своєю підслідністю.

Контекст

16 січня в мережі з’явилося відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.іnfo, імовірно, вживають наркотичні речовини. Відео зняли на камеру, розміщену в орендованому будинку, де у співробітників був корпоратив. Також у ролик потрапили записи телефонних розмов працівників проєкту. Журналісти вважають, що за ними стежили щонайменше кілька місяців. 

Керівник проєкту Денис Бігус у відеозверненні до аудиторії заявив про звільнення операторів, які потрапили на відео. Пізніше він додав, що за журналістами його проєкту стежили майже рік.

Фактчекерка Альона Романюк проаналізувала інформацію на сайті видання, яке опублікувало відео з працівниками Bihus.іnfo, і дійшла висновку, що вся редакція цього медіа – вигадані люди.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *