Російські окупанти забороняють українцям відвідувати кладовища в поминальний понеділок – Центр нацспротиву

Поминальний понеділок у православних у 2024 році – 13 травня
Фото: ЕРА (архів)

На тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України російські загарбники обмежують українцям доступ до кладовищ на великодні свята. Про це 12 травня проінформував Центр національного спротиву (ЦНС), створений Силами спеціальних операцій Збройних сил України.

“На тимчасово окупованих територіях росіяни забороняють відвідувати кладовища на поминальний понеділок. Окупанти мотивують це заходами безпеки, але реальною причиною є бажання не допустити масових зібрань, адже ТОТ перетворилися на в’язницю просто неба”, – ідеться в повідомленні.

У Центрі нацспротиву зазначили, що ворог забороняє будь-які зібрання місцевого населення через нібито піклування про безпеку.

“Але водночас це не заважає окупантам проводити заходи з масовкою з РФ чи “вибори”, – наголосили автори матеріалу.

Поминальний понеділок у православних у 2024 році – 13 травня.

Контекст

Країна-агресор РФ розв’язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей.

24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

У Генштабі ЗСУ повідомляли, що окупанти викрадають проукраїнськи налаштованих людей, змушують жителів Запорізької та Херсонської областей отримувати російські паспорти, а також залякують їх і обмежують у пересуваннях, затримують під надуманими приводами, відбирають житло, погрожують депортацією.

Генштаб ЗСУ також регулярно повідомляє про мародерство росіян, про примус вивчати російське законодавство й інші незаконні дії загарбників.

Окрім того, росіяни прослуховують населення на тимчасово окупованих територіях України, зазначали в Центрі нацспротиву при ЗСУ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *