Приблизно 50 тис. українців не перебувають на обліку у ТЦК через непогашену судимість – Мін’юст

Малюська каже, що ризики, на які наражаються засуджені у разі їх мобілізації, уже враховано
Фото: Denis Malyuska / Facebook

Тисячі громадян України, які мають судимість, виявили бажання долучитися до лав Збройних сил України, серед них – ті, хто відбуває довічне ув’язнення за вчинення злочинів. Про це 16 лютого заявив в ефірі “Радіо Свобода” міністр юстиції Денис Малюська.

“Такі громадяни, як це не дивно, чомусь не підлягають військовому обліку. І йдеться про десятки тисяч, щонайменше 50 тис. громадян, які якимось чином уникають мобілізації, не підпадають під радари ТЦК,через те, що вони колись там вчинили злочин. На перших етапах війни відбулося помилування більше ніж 300 засуджених, які приєдналися до лав Збройних сил, із різним результатом”, – сказав міністр.

Посадовець каже, що ризики, на які наражаються засуджені у разі їх мобілізації, можна спрогнозувати. Для цього у Міністерстві юстиції готові проводити аналіз і ділитися його результатом із територіальними центрами комплектування й судом. Однак для мобілізації осіб із судимістю й тих, хто досі відбуває покарання, необхідні зміни в законодавстві. 

“Справа в тому, що в нас є ціла система аналізу ризиків наших клієнтів, тих, хто перебуває у в’язниці або поза нею. І ця система аналізу ризиків, вона дозволяє досить ефективно передбачати, наскільки суспільно небезпечною є та чи інша особа. Таким ризиком – того, наскільки особа ризикована – ми згодні й будемо ділитися із ТЦК, із судом. Справа в тому, що ті, хто у в’язниці, наш механізм не передбачає, що, наприклад, ТЦК скаже: “О, ти корупціонер, виходь на волю, ми тебе забираємо”. Ні. Стосовно тих, хто перебуває у в’язниці, ми передбачаємо, просимо депутатів підтримати ініціативу, щоб це був складніший механізм, де був би задіяний і суд, і прокурор, і ми дали оцінку, чи можна таку людину відпустити на вимогу ТЦК, щоб вона йшла воювати”, – заявив Малюська.

Міністр упевнений, що особи із судимістю можуть бути залучені не лише до бойових дій, а й до іншої роботи, необхідної у Збройних силах України. За словами Малюськи, це залежить від того, за якою статтею засуджено людину.

“У всякому випадку, наші воїни ж не тільки стріляють з автомата чи кулемета, вони й копають. Не хочете давати їм автомат чи кулемет, дайте їм лопату в руки, щоб копали. Коротше кажучи, є безліч категорій тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі, з огляду не на те, що вони можуть когось убити чи поранити, а з інших міркувань. Наприклад, ті, хто порушив правила дорожнього руху, що спричинило якісь тяжкі наслідки. Чому така людина не може захищати й бути в лавах Збройних сил України?” – сказав міністр.

Контекст

15 лютого Малюська в ефірі телемарафону запропонував мобілізувати засуджених без їхньої згоди: “Ніхто їх не планує питати. Принаймні така наша позиція. Це обов’язок кожного громадянина – захищати державу”.

Глава Мін’юсту заявив, що громадяни, які колись скоїли злочин, дістали покарання (не обов’язково строк за ґратами) і тепер перебувають або завжди перебували на волі, не звільнені від обов’язку захищати батьківщину. Він додав, що йдеться про “десятки тисяч людей” і під час проведення мобілізації має бути справедливість.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *