Польські фермери знову заблокували прикордонний пункт “Корчова – Краковець”

На дорозі перед пунктом пропуску “Корчова” польські аграрії розпочали блокування руху для вантажівок
Фото: EPA

Польські фермери 16 лютого знову заблокували рух вантажівок на дорозі перед пунктом пропуску “Корчова”, суміжним з українським “Краковцем”. Про це повідомили в Державній прикордонній службі України.

Приблизно об 11.10 на території Польщі на дорозі перед пунктом пропуску “Корчова” польські аграрії розпочали блокування руху для вантажівок. У зв’язку із цим ускладнення руху можливе як на виїзд із Польщі, так і на в’їзд, наголосили в ДПСУ.

На в’їзд в Україну на території Польщі очікує приблизно 1730 вантажівок. Перешкоджання руху автобусів і легкового транспорту не планують.

Контекст

Із 6 листопада 2023 року польські перевізники блокували рух вантажівок у чотирьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні: “Ягодин – Дорогуськ”, “Краковець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” й “Шегині – Медика”. Вони вимагали відновлення системи дозволів або квот для українського транспорту. 23 листопада до них долучилися польські аграрії в пункті пропуску “Шегині – Медика”, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

У січні 2024 року польські фермери й перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

Але 9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України. 10 лютого пункт пропуску розблокували.

11 лютого в соцмережах з’явилося відео з українським зерном, яке протестувальники висипали з однієї з фур на дорогу біля кордону з Україною в Дорогуську. Один із протестувальників, власник логістичної компанії Rafał Mekler Transport Рафал Меклер написав у Facebook, що “полякам доводиться брати справу у свої руки”, бо їх нібито не чує Євросоюз. Правоохоронці Польщі ведуть розслідування.

13 лютого польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею й Україною. У відповідь 15 лютого почалася акція протесту українських перевізників на кордоні з Польщею на під’їзді до пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *