Православна церква України відмовилася від вшанування князя Олександра Невського

Синод ПЦУ відбувся 2 лютого
Фото: pomisna.info

Священний синод Православної церкви України (ПЦУ) ухвалив 2 лютого рішення вилучити зі свого календаря згадку про російського князя Олександра Невського. Про це ПЦУ поінформувала на своєму сайті.

“За поданням синодальної календарної комісії було вирішено […] вилучити із церковного календаря Православної церкви України день пам’яті благочестивого князя Олександра Новгородського (Невського), у схимі Олексія, 23 листопада”, – ідеться в повідомленні.

Того самого дня, 23 листопада, синод ПЦУ встановив “додатковий день святкування пам’яті преподобного Олександра, першоначальника обителі “Невсипущих”, і заніс його до церковного календаря Православної церкви України.

“Радіо Свобода” називало Невського (приблизно 1221 рік – 14 листопада 1263 року) “однією з топових фігур російської історії”, який, утім, “півтора десятка років був великим князем київським”.

Олександра Невського Російська православна церква канонізувала в 1547 році. Його також канонізувала Болгарська православна церква.

hromadske називає Невського “символом російської експансії”, зазначивши, зокрема, що після окупації Маріуполя Донецької області російські загарбники встановили пам’ятник Невському на місці, де перед тим зруйнували меморіал у вигляді тризуба на честь маріупольців – захисників України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *