Дата й час похорону письменника поки невідомі
Фото: Myroslava Andrushchenko / Facebook
У віці 85 років помер український письменник-шістдесятник, літературознавець і перекладач, один із засновників Житомирської прозової школи Валерій Шевчук. Про це повідомили його доньки Мирослава Андрущенко та Юліана Шевчук у Facebook 6 травня.
За словами Юліани Шевчук, письменник помер у реанімації лікарні “Феофанія” й останні дні він був у дуже тяжкому стані.
Мирослава Андрущенко додала, що шістдесятник помер 6 травня о 6.00.
“Хочеться сподіватися, що там йому буде добре й він зустрінеться з багатьма своїми друзями. Адже він був одним з останніх зі свого покоління – шістдесятників… Про дату й час похорону буде повідомлено додатково”, – зазначила вона.
“Бабель” пише, що ще в січні 2024 року стало відомо, що через загострення цукрового діабету Шевчук потребував термінового медичного втручання.
Контекст
Шевчук народився 20 серпня 1939 року в Житомирі. У 1961 році він дебютував оповіданням “Настунька” про Тараса Шевченка у збірнику “Вінок Кобзареві”, який вийшов у Житомирі.
Шевчук є автором приблизно 500 наукових і публіцистичних статей з питань історії літератури, дослідником і перекладачем сучасною українською мовою творів давньоукраїнської літератури. Також він працював над актуалізацією старокиївської літературної тематики й літератури середньої доби.
Серед його найвідоміших творів – “Тіні зникають опівдні”, “Дім на горі”, “Око прірви” та “Юнаки з вогненної печі”. Твори письменника переклали 22 мовами світу, а на їхній основі створили фільми й театральні вистави в Україні та за кордоном.
Шевчук є лауреатом Державної премії України імені Тараса Шевченка, премії фонду Антоновичів, літературних премій імені Євгена Маланюка, Олени Пчілки, Олександра Копиленка, Івана Огієнка та інших.
29 листопада 2011 року в Інституті філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка започаткували премію Валерія Шевчука – українську літературну премію, творчу відзнаку за найкращу книжку прози, яку видали українською мовою за попередній календарний рік.
Джерело: gordonua.com