Польські фермери заблокували два КПП на кордоні з Україною – ДПСУ

Польські фермери не пускають вантажівки через кордон з Україною
Фото: Державна прикордонна служба України / Facebook

Ускладнення руху для вантажівок на українсько-польському кордоні триває. Про це 11 березня повідомила Державна прикордонна служба України.

За інформацією від польських прикордонників, з 9.00 11 березня протестувальники не пропускають у Польщу вантажівки, які прямують через пункт пропуску “Угринів”. На виїзді з Польщі заявляли про пропуск по чотири вантажні автомобілі щогодини.

Також польська сторона повідомила, що протестувальники перед пунктом пропуску “Зосин – Устилуг” на виїзд з України не пропускатимуть жодного вантажного автомобіля, а на в’їзд в Україну здійснюватимуть пропуск по шість вантажних автомобілів щогодини. До якого часу триватиме блокування, невідомо.

На напрямку пунктів пропуску “Дорогуськ – Ягодин”, “Зосин – Устилуг”, “Долгобичув – Угринів”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Медика – Шегині” обмеження руху для вантажних транспортних засобів триває.

Контекст

У листопаді 2023 року в Польщі почали блокувати рух вантажівок у чотирьох КПП з України. До польських перевізників приєдналися місцеві аграрії, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

16 січня 2024 року польські перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України. 13 лютого польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею й Україною. У відповідь 15 лютого почалася акція протесту українських перевізників на кордоні з Польщею на під’їзді до пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ”. 18 лютого Державна митна служба України повідомила, що польські фермери повністю заблокували проїзд до України через пункт пропуску “Дорогуськ – Ягодин”.

27 лютого польський прем’єр Дональд Туск сказав, що Польща може розширити ембарго проти українських продуктів, оскільки, за його словами, продукти й сільськогосподарська сировина з України становлять серйозну демпінгову загрозу для економіки країни. Наступного дня він розповів, що ведуть переговори з українською стороною про тимчасове закриття кордону для торгівлі.

У Мінінфраструктури України у відповідь заявили, що ніхто з української сторони не веде переговорів щодо закриття кордонів із Польщею, оскільки це питання виживання у війні з російським агресором. Таке рішення “не буде вигідним нікому, окрім спільного ворога”, додали у відомстві.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *