Польські фермери планують заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною

Польські фермери знову блокуватимуть в’їзди у країну
Фото: EPA

Польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею та Україною. Про це йдеться в повідомленні профспілки польських фермерів “Солідарність”, опублікованому 13 лютого.

“20 лютого в межах 30-денного загального страйку фермерів ми оголошуємо, що всі протестні дії буде спрямовано на повну блокаду всіх пунктів перетину кордону між Польщею й Україною та протести у полях”, – ідеться у повідомленні.

Протестувальники зазначили, що заблокують не лише прикордонні переходи, а й транспортні вузли та під’їзди до перевантажувальних залізничних станцій і морських портів.

Поляки нагадали, що 9 лютого вже було оголошено 30-денний загальний страйк фермерів. Саме в його межах буде повна блокада прикордонних пунктів між Польщею та Україною. Фермери Польщі вважають проблемою для себе “неконтрольоване надходження товарів з України”.

Контекст

Із 6 листопада 2023 року польські перевізники блокували рух вантажівок у чотирьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні: “Ягодин – Дорогуськ”, “Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” й “Шегині – Медика”. Вони вимагали відновлення системи дозволів або квот для українського транспорту. 23 листопада до них приєдналися польські аграрії в пункті пропуску “Шегині – Медика”, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

У січні 2024 року польські фермери й перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

Але 9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України. 10 лютого пункт пропуску розблокували.

Окрім того, члени профспілки мають намір заважати залізничним перевезенням агропродукції з України, повідомила Державна митна служба України.

11 лютого в соцмережах з’явилося відео з українським зерном, яке протестувальники висипали з однієї з фур на дорогу біля кордону з Україною в Дорогуську. Один із протестувальників, власник логістичної компанії Rafał Mekler Transport Рафал Меклер написав у Facebook, що “полякам доводиться брати справу у свої руки”, бо їх нібито не чує Євросоюз. Правоохоронці Польщі ведуть розслідування.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *