Нідерланди передали Україні археологічні артефакти, які незаконно вивезли з української території – Мінкульт

Українські цінності потрапили до Нідерландів у березні 2023 року, зазначили в Мінкульті
Фото: mcip.gov.ua

Представник Нідерландів передав посольству України вісім предметів археології, які раніше незаконно вивезли з української території. Про це 20 березня поінформувало Міністерство культури й інформаційної політики України (МКІП).

“Директор інспекції інформації та спадщини міністерства освіти, культури і науки Нідерландів Альфред Рус передав посольству України в Нідерландах вісім предметів археології, які раніше незаконно вивезли з території України. Ідеться про наконечники списів і стріл з різних археологічних культур і регіонів України, що датуються періодами від римських часів до середньовіччя”, – ідеться в повідомленні.  

У Мінкульті зазначили, що нідерландські митники перехопили українські предмети культурної спадщини в березні 2023 року, коли вони прибули у країну.

“Інспекція взяла предмети під охорону. Водночас власник предметів, якому вони адресувалися, відмовився від претензій щодо них, оскільки це культурна спадщина України, яка охороняється законом. Крім того, вони виявилися незаконно вивезеними”, – підкреслено в релізі.

В українському міністерстві пояснили, що законодавство забороняє вивозити культурні об’єкти без згоди національних органів влади, а предмети археології є культурними цінностями України й мають історичне, наукове, етнографічне значення для держави.

“Предмети повертаються в Україну відповідно до Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону й запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності 1970 року. Нідерланди та Україна є державами – учасницями конвенції. Країни-учасниці зобов’язані надавати одна одній допомогу при виявленні незаконно вивезених предметів і вживати відповідних заходів для їхнього повернення в країну походження”, – зазначає Мінкульт України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *