10 лютого активісти зібралися на акцію біля Молодого театру з вимогою відсторонити Білоуса
Фото: kyivcity.gov.ua
Директора й художнього керівника Молодого театру Андрія Білоуса відсторонять від посади після того, як колишні студентки звинуватили його в сексуальних домаганнях. Про це повідомляють 10 лютого на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА).
“Мета цього кроку – забезпечити об’єктивний і неупереджений розгляд обставин справи щодо неетичної поведінки, зберегти стабільну роботу театру і створити умови для відкритого діалогу між усіма сторонами конфлікту. Це рішення дозволить провести всебічний аналіз ситуації й ухвалити подальші управлінські рішення, що відповідатимуть інтересам усього колективу і глядачів”, – зазначила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Вона розповіла, що у приміщенні держадміністрації відбулася зустріч з ініціативною групою, під час якої обговорили подальші кроки.
“Міська влада займає принципову позицію – жодні прояви харасменту, дискримінації чи принизливого ставлення в закладах культури неприпустимі”, – наголосила Старостенко.
Зазначають, що в Молодому театрі створять комісію для аналізу ситуації. Зараз театр працює у штатному режимі, а усі вистави, репетиції й заплановані заходи відбуваються за графіком.
“Театр підтримує дотримання правових процедур. Ми впевнені, що всі питання мають розв’язуватися в межах законодавства з дотриманням принципів об’єктивності та справедливості”, – підкреслили в колективі.
Як зазначає hromadske, 10 лютого активісти зібралися на акцію біля Молодого театру й КМДА з вимогою відсторонити Білоуса. Водночас поліція оголосила, що відкрила кримінальне провадження. Сам Білоус запевнив, що відкритий до розслідування.
Контекст
21 січня в мережі поширили відео, в якому невказана дівчина звинуватила Білоуса в сексуальних домаганнях під час навчання в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, де він викладає.
Як зазначає “Суспільне Культура”, увагу на це відео першими в Instagram Stories звернули український актор Валерій Філіпенко й колишня балетмейстерка Молодого театру Лідія Соклакова. Після їхніх заяв в університеті закликали “перевіряти достовірність матеріалів, які публікують анонімні джерела, щоб уникнути розповсюдження неправдивих відомостей”.
24 січня заявниця перестала приховувати своє обличчя й дала інтерв’ю “Сніданку з “1+1”. Дівчина заявила, що її звуть Софія Сапожнік. Під час інтерв’ю вона розповіла нові подробиці про домагання Білоуса.
27 січня hromadske повідомило, що Білоуса відсторонили від викладання до закінчення розслідування правоохоронними органами.
4 лютого директор департаменту культури КМДА Сергій Анжияк повідомив акторам Молодого театру, що немає підстав відстороняти Білоуса від роботи. Сам Білоус 4 лютого оголосив, що подав заяву в поліцію.
“Проти мене вже тривалий час ведеться організована кампанія, метою якої є моє усунення з посади в театрі й отримання контролю над приміщенням театру, який успішно функціонує. Ця кампанія не ґрунтується на юридичних доказах чи доведених фактах, а базується виключно на медійному тиску й наклепах. Жодне з висунутих мені звинувачень не має підтверджених доказів. Я категорично заперечую будь-які звинувачення в харасменті чи інших протиправних діях і маю намір це довести у правовому порядку”, – заявив він.
10 лютого Національна поліція за фактом неправомірних дій з боку Білоуса розпочала кримінальне провадження.
Джерело: gordonua.com