Колишнім бійцям Інтернаціонального легіону від імені Порошенка пропонували “боротися проти Зеленського”. Це могли бути російські пранкери – ЗМІ

Невідомий вдавав із себе Порошенка у спілкуванні з іноземцями
Фото: Петро Порошенко / Facebook

Троє колишніх членів українського Інтернаціонального легіону в січні розмовляли через відеозв’язок із людиною, яка вдавала із себе експрезидента України Петра Порошенка і говорила про повалення нинішнього глави держави. Про це 19 січня пише The Kyiv Independent.

Троє колишніх бійців Інтернаціонального легіону вважали, що Порошенко створює батальйон особистої охорони, а їх хотіли найняти як офіцерів. Обіцяли зарплату до €12 тис. на місяць – у кілька разів більшу за їхню зарплату в легіоні.

Під час розмови фіксували перебої зі зв’язком, рухи губ псевдо-Порошенка не завжди відповідали словам, а деякі жести повторювалися, ідеться в публікації. Співрозмовник ексбійців розпитував їх про слабкості бойової лінії, набір співробітників легіону, військову зарплату і моральний дух військ.

Під час розмови людина, яка вдавала із себе Порошенка, назвала нинішнього президента України Володимира Зеленського “диктатором” і запитала, чи готові колишні бійці залишитися з ним, коли він боротиметься з адміністрацією Зеленського. Чоловіки запідозрили, що щось не так, і звернулися до журналістів.

Співробітники The Kiev Independent переглянули понад два десятки електронних листів і записів двох зустрічей у Zoom. Видання не виявило доказів того, що Порошенко наймав приватну службу безпеки із планами повалити Зеленського.

Ексчлени Інтернаціонального легіону помітили кілька “червоних прапорів”. За їхніми розповідями, в одному з листів було згадано зарплату “штурмовиків” у нібито створюваному батальйоні – цей термін використовують росіяни для своїх військових на передовій. На відеозустрічах із “Порошенком” у листопаді був дуже поганий зв’язок. Під час розмови в січні чоловік на екрані був одягнений у той самий одяг і перебував у тому самому місці, що й у минулі рази.

Пошук у Google адреси електронної пошти, із якою вони спілкувалися, – p@poroshеnkо2019.com – видав квітневий твіт американської охоронної фірми Proofpoint, у якому йшлося, що адреса електронної пошти, із якою вони спілкувалися, була пов’язана зі статтею “Росія об’єднала TA499 і його шкідливі атаки соціальної інженерії”.

“Листи, найімовірніше, надходили від дуету російських провокаторів, відомих як Вован і Лексус”, – пише видання.

Представник партії Порошенка “Європейська солідарність” заявив, що вони нічого не знали про заклики, але “очевидно, що мета – провокація, щоб нашкодити Україні”.

Головна редакторка The Kyiv Independent Ольга Руденко написала у Facebook, що це, ймовірно, робили для того, щоб потім опублікувати змонтоване пропагандистське відео, де бійці погоджувалися влаштувати революцію проти керівництва України. Імовірно, іноземців обрали, оскільки будь-який українець зрозумів би, що з ним говорить не Порошенко, зазначила вона.

“Це лише один приклад того, як працює машина з виробництва справжніх російських інформаційних спецоперацій. Не тих “ІПСО”, якими у нас таврують будь-яку критику нашої влади. Справжніх”, – написала Руденко.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *