Кабмін заборонив використання дна висохлого Каховського водосховища

Кабмін вводить обмеження на використання земель у межах території Каховського водосховища
Фото: Укргідроенерго / Facebook

Кабінет Міністрів заборонив використовувати територію Каховського водосховища для цілей, які не пов’язані з його відновленням та будівництвом гідротехнічних споруд. Про це у Telegram 13 березня повідомив постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Згідно з рішенням уряду, на територіях, які займало тимчасово спрацьоване внаслідок російського теракту (підриву Каховської ГЕС) Каховське водосховище, заборонено формування земельних ділянок, передання їх будь-кому у власність, а також використання та зміну цільового призначення земельних ділянок.

Землі в межах колишньої території Каховського водосховища дозволено передавати у користування та змінювати цільове призначення земельних ділянок лише для “подальшого відновлення Каховського водосховища та будівництва гідротехнічних споруд”, наголосили у Кабміні.

Заборону вводять на період дії воєнного стану. Вона триватиме ще п’ять років після припинення або скасування воєнного стану, уточнив Мельничук.

Метою обмежень у Кабміні назвали створення умов для подальшого відновлення Каховського водосховища і запобігання нецільовому використанню земель.

Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру доручено забезпечити створення та відображення на картографічній основі Державного земельного кадастру відомостей про землі, які займало Каховське водосховище (у вигляді інформаційного шару).

Зазначають, що для цього Держгеокадастр може використовувати доступні матеріали, дані дистанційного зондування Землі, аерофотозйомку, аерозйомку, виготовлені на момент руйнування греблі Каховської ГЕС (зокрема архівні), а також відомості Держземкадастру.

Контекст

6 червня 2023 року російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, унаслідок чого було зруйновано дамбу Каховського водосховища, стався неконтрольований паводок, затопило тисячі будинків – переважно у Херсонській області й частково – у Миколаївській.

Підрив греблі призвів до екологічної катастрофи. Зокрема, у Каховському водосховищі загинула практично вся риба, водоймище обміліло, у Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях виникли проблеми з водопостачанням.

18 липня Кабмін підтримав проєкт відновлення Каховської ГЕС. 22 серпня уряд виділив приблизно 4,6 млрд грн на всі заходи, пов’язані з ліквідацією наслідків підриву російськими окупантами греблі Каховської гідроелектростанції.

Руйнування Росією греблі Каховської ГЕС завдало Україні збитків майже на $14 млрд, підрахували у жовтні Кабмін та ООН.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *