Ірина Фаріон повернулася на роботу у “Львівську політехніку”

Мовознавиці виплатять приблизно 124 тис. грн компенсації через “вимушений прогул”
Фото: Ірина Фаріон / Facebook

Українська мовознавиця Ірина Фаріон офіційно повернулася до викладацької діяльності в університеті “Львівська політехніка” після того, як апеляційний суд поновив її на посаді. Про це 10 червня повідомила професорка кафедри української мови у Facebook.

“Шановне панство! Правда – то штука колюча і красива, як троянда. Боротьба за правду – це ядро життя. І ми з вами це ядро штовхали впродовж пів року з усіх сил – і перемогли!” – написала Фаріон.

Вона також опублікувала наказ ректора вишу Юрія Бобала про її поновлення. У документі зазначено, що професорці виплатять 123 тис. 927 грн компенсації через “вимушений прогул” із 24 листопада 2023 року до 29 травня 2024 року.

“Далі буде. Замовників слід виявити й покарати”, – наголосила Фаріон.

Контекст

5 листопада 2023 року Фаріон заявила в ефірі програми “5 каналу” “Рандеву з Яніною Соколовою”, що такої категорії, як “російськомовне населення України”, немає. На запитання ведучої про російськомовних бійців бригади “Азов”, які обороняли Маріуполь і далі захищають Україну від РФ, екснардепка відповіла, що в них бракує дисципліни, а отже, “це не армія, а зброд”. Вона назвала російськомовних бійців сил оборони України “москворотими биками”.

Її слова викликали обурення в українців. Екснардепку різко критикували в мережі, а після її висловлювань уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся в поліцію і Службу безпеки України. Він зазначив, що порушення рівноправності громадян карають відповідно до ст. 161 Кримінального кодексу.

Студенти “Львівської політехніки” закликали правоохоронні органи перевірити заяви мовознавиці щодо порушення статті про “образу честі й гідності військових ЗСУ”.

У Міністерстві освіти і науки України заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників і захисниць України.

15 листопада стало відомо, що мовознавицю звільнили з університету “Львівська політехніка”. Це відбулося після того, як Служба безпеки України відкрила проти неї кримінальну справу. Фаріон у відповідь подала в суд на “Львівську політехніку” через звільнення.

29 травня 2024 року Львівський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції й поновив Фаріон на посаді професорки кафедри української мови “Львівської політехніки”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *