Джонсон про «Євробачення»: Великобританія виконає обіцянку і проведе фантастичний конкурс від імені України

0
47

Музичний конкурс «Євробачення 2023», який проведуть у Великобританії, буде присвячений Україні. Про це прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон повідомив у Twitter.

Він розповів, що минулого тижня обговорював питання проведення конкурсу із президентом України Володимиром Зеленським.

«Зеленський і я домовилися, що хай де проводитимуть «Євробачення 2023″, воно має бути присвячене країні й народу України. Оскільки ми є господарями, Великобританія виконає цю обіцянку безпосередньо і проведе фантастичний конкурс від імені наших українських друзів», – написав Джонсон.

Останній рік President @ZelenskyyUa and I agreed that wherever Eurovision 2023 є вірою, вона повинна відвідати country and people of Ukraine.

Як ми зараз знаємо, що UK буде honour that pledge directly– and put on a fantastic contest on behalf of our Ukrainian friends.

— Boris Johnson (@BorisJohnson) July 25, 2022

Контекст:

Переможцем «Євробачення 2022» став український гурт Kalush Orchestra. Отже, «Євробачення 2023» мали провести в Україні.

17 червня Європейська мовна спілка заявила, що конкурс не можуть провести в Україні, оскільки у країні триває війна. 23 червня EBU підтвердила своє рішення про неможливість проведення конкурсу в Україні.

5 липня стало відомо, що уряд Великобританії, чий представник посів на конкурсі друге місце, звернувся до Європейської мовної спілки із проханням ще раз розглянути Україну як місце для проведення «Євробачення 2023».

25 липня EBU оголосила, що ухвалила рішення про проведення «Євробачення 2023″ у Великобританії. Конкурс продемонструє креативність і майстерність одного з найдосвідченіших суспільних мовників Європи, водночас гарантуючи, що цьогорічного переможця – Україну – буде представлено протягом усієї події», – заявив виконавчий продюсер «Євробачення» Мартін Естердаль.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here