Держава може втратити право на активи порту “Боріваж” через судовий розгляд – ЗМІ

Ще до націоналізації “ПриватБанку” компанія “Боріваж” отримала кредит у сумі 3,5 млрд грн, поручителем якого стало ТОВ “Агротермінал”
Фото: slovoidilo.ua

15 січня в Північному апеляційному господарському суді відбудеться засідання у справі №910/10935/24, яке стосується порту “Боріваж” – багатомільярдного акту, що може принести державі значні доходи, проте є ризик його передання в інтересах бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Про це 13 січня пише сайт Telegraf.

Справа пов’язана з переглядом рішення судді Катерини Головіної, яка заблокувала господарську діяльність компанії “Агротермінал Логістик” (власника порту) і скасувала рішення Міністерства юстиції, яке було спрямоване на захист активу, зазначає автор статті Дмитро Романов. Ще до націоналізації “ПриватБанку” компанія “Боріваж” отримала кредит у розмірі 3,5 млрд грн, поручителем якого стало ТОВ “Агротермінал”. Кредит залишився неповернутим, а загальний борг перед банком зріс до 5 млрд грн. 2023 року “ПриватБанк” ініціював процедуру банкрутства “Боріваж”, щоб повернути кошти.

У липні 2024 року власники “Боріваж” змінили керівництво компанії через нотаріуса, а вже за кілька днів зерновий термінал передали в іпотеку компанії “Термінал Боріваж” зі статутним капіталом 10 тис. грн. За даними журналістів, бухгалтерка цієї компанії раніше працювала у структурах, пов’язаних із Коломойським і Боголюбовим.

У вересні 2024 року Мін’юст скасував рішення нотаріуса через порушення процедури, проте це рішення заблокувала суддя Головіна. Після цього, за інформацією Telegraf, могли залучити схему із продажу боргових активів, що дає змогу вивести порт “Боріваж” із-під застави “ПриватБанку”.

“Цікаво, що до схеми долучився і власник групи TAC Сергій Тігіпко”, – зазначив журналіст.

Він додав, що станом на зараз у справі №910/10935/24 зафіксовано вже низку “цікавих самовідводів суддів”, що може свідчити про пошук чергового “зручного” судді.

“Якщо це справді так, уже 15 січня ми побачимо, як актив, який міг би принести державі кілька мільярдів гривень, фактично відписують на користь Коломойського та Боголюбова і їхніх партнерів”, – пише видання.

Національне антикорупційне бюро України вже розслідує ймовірні порушення під час продажу боргів “Боріваж”, зазначає автор. 

“І не факт, що до кола підозрюваних не буде долучено й інших осіб. Наприклад, у суддівських мантіях, якщо у процесі розслідування виявиться, що насправді вони грають на стороні олігархів усупереч інтересам держави”, – резюмує він.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *