ДБР повідомило кілька підозр у масштабних тортурах у полтавській колонії

Голову регіонального управління виконання покарань підозрюють у незаконному збагаченні
Фото: Державне бюро розслідування / Telegram

Правоохоронці повідомили про підозру в організації тортур чотирьох посадовців Божковської виправної колонії №16 у Полтавській області. Про це 29 травня повідомило Державне бюро розслідувань України.

У бюро стверджують, що зафіксували численні факти знущань і побиття людей, які відбувають покарання.

“Новоприбулим погрожували поселенням серед “відторгнутих” ув’язнених і били до тих пір, поки не ламали волю і примушували беззаперечно виконувати будь-які вказівки. Наразі перевіряється інформація навіть про факти смерті від побоїв”, – ідеться в повідомленні.

Приниження й тортури в колонії застосовували від моменту потрапляння, з’ясувало слідство. В’язнів змушували на камеру мити підлогу, били (зокрема кийками й палицями), викручували руки тощо. Задокументовано факт завдання більш ніж 200 ударів одному із засуджених, розповіли у ДБР. Слідчі кажуть, що мають у своєму розпорядженні відеозаписи злочинів.

Підозру повідомлено за статтею Кримінального кодексу України “тортури”, санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

У ДБР також попередили, що проводять слідчі дії в офісі Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання покарань і в його керівника.

“Крім інформації про можливу організацію системи поборів і знущань у підпорядкованих закладах виконання кримінальних покарань, перевіряються також підстави отримання ним у приватну власність майна, яке значно перевищує його офіційні доходи. Ідеться про численні квартири, офісні приміщення та елітні автомобілі”, – зазначено в повідомленні бюро.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *