“Це ганьба й сором”. Генеральна консулка Польщі у Львові попросила вибачення в українців за дії польських протестувальників на кордоні

У Польщі фермери протестують проти ввезення у країну агропродукції з України
Фото: EPA

Генеральна консулка Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич назвала ганебними дії польських протестувальників на кордоні з Україною. Вона попросила вибачення в українців 20 лютого на своїй сторінці у Facebook.

“Вибачте, мої любі українські друзі. Те, що відбувається, не може бути справою мого народу. Коли в підлітковому віці я дізналася, що під час Варшавського повстання росіяни, котрі стояли по правому боку Вісли 1944 року, не погоджувалися заходити на літаки союзників (для заправки), які несуть допомогу Варшаві, котра воювала, я думала, що так ганебно поводитися можуть тільки росіяни. Зрештою, допомогу, призначену повстанцям, скинули із цих літаків на полях Варшави й вона потрапила до рук німців”, – написала консулка.

За словами Дзвонкевич, вона тоді була переконана, що лише росіяни можуть спостерігати за кров’ю іншої нації, а поляки ніколи б такого не робили.

“А чим сьогодні займаються “польські” фермери й перевізники? Аж не віриться, що це поляки… Справжній поляк ніколи б не вдарив сусідам – борцям за свободу у спину. Це не про постуляції, а про форму протесту. Це ганьба й сором. Вибач, Україно, яка воює, вибач”, – написала дипломатка.

Контекст

Із 6 листопада 2023 року польські перевізники блокували рух вантажівок у чотирьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні: “Ягодин – Дорогуськ”, “Краковець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне” і “Шегині – Медика”. Вони вимагали відновлення системи дозволів або квот для українського транспорту. 23 листопада до них приєдналися польські аграрії в пункті пропуску “Шегині – Медика”, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

У січні 2024 року польські фермери й перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

Але 9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів та сільськогосподарської сировини з України. 10 лютого пункт пропуску розблокували.

11 лютого в соцмережах з’явилося відео з українським зерном, яке протестувальники висипали з однієї з фур на дорогу біля кордону з Україною в Дорогуську. Один із протестувальників, власник логістичної компанії Rafał Mekler Transport Рафал Меклер, написав у Facebook, що “полякам доводиться брати справу у свої руки”, тому що їх нібито “не чує Євросоюз”. Правоохоронці Польщі ведуть розслідування.

13 лютого польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею та Україною. У відповідь 15 лютого почалася акція протесту українських перевізників на кордоні з Польщею на під’їзді до пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ”.

На сайті NSZZ RI Solidarność анонсували, що акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня. “20 лютого в межах 30-денного загального страйку фермерів ми оголошуємо, що всі акції протесту буде зосереджено на повній блокаді всіх прикордонних переходів між Польщею та Україною”, – ідеться в повідомленні.

20 лютого “Радіо Свобода” поінформувало, що біля пункту пропуску “Медика – Шегині” польські протестувальники відкрили вантажний контейнер із сільськогосподарською продукцією, вона висипалася на рейки. Віцепрем’єр із питань відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що протестувальники висипали приблизно чотири тонни зерна із двох вагонів зерновозів, які очікували перевантаження на вузьку колію. Ця агропродукція йшла транзитом у Німеччину.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *