Бадоєв: Поки ми не закінчили монтажу фільму “Довга доба”, я не виходив із першого дня війни

Бадоєв: Ми плакали, так, ми могли чотири дні не повертатися до монтажу
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

В інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону український режисер, кліпмейкер і продюсер Алан Бадоєв розповів про свій документальний фільм, присвячений російському вторгненню в Україну “Довга доба”, який вийшов цього року.

“Вважайте, що фільм “Довга доба” – крім його місії, крім його завдання, крім історичної капсули, яку ми залишили, так, це ще й зондування було ґрунту: а що ж собою становить кінобізнес України? Закони, люди, які це обслуговують, – як вони як люди, їхні чинники, мінуси, плюси, тра-та-та… Я працював над тим, щоб дізнатися, хто гравці, і які у гравців плюси, і які в них мінуси”, – сказав Бадоєв.

Гордон запитав у нього, як йому працювалося над фільмом.

“Скажу чесно, що, поки ми не закінчили монтажу цього фільму, я не виходив із першого дня війни. Я і Яна, моя режисерка монтажу, і наша редакторка Анечка – ми втрьох не виходили із цього стану. І це було найважче, тому що ти реально протягом року добираєш ці файли, ти вивчаєш кожен кадр і ти весь час у цьому варишся”, – відповів Бадоєв.

Читайте також Бадоєв: Мені соромно сказати сьогодні, що я справді жив у країні рожевих поні, був за мир у всьому світі 12:18, 28.03.2024 Публікації

На його думку, “цей фільм не мав робитися просто”.

“Я точно знаю. Коли я запропонував Яні й Ані створювати цей фільм, я сказав, що буде дуже важко. Бо коли я це пропонував, у мене було таке собі відчуття, як воно має вийти, я знав, що я хочу. […] Але я не знав, як ми цього досягнемо, ну, що нам треба буде зробити, скільки треба обробити буде матеріалу, щоб досягти цілісного оповідання, з конкретними хуками, твістами й рештою. Те, що називають драматургією. І так, я вважаю, що я заслужено пройшов увесь цей біль багато-багаторазово”, – вважає Бадоєв.

Він наголосив, що саме так роблять “гарне кіно на таку тему”.

“Ти зобов’язаний це відчути 20 разів. Стільки разів, скільки ти переглянув. Ти зобов’язаний. Так, ми плакали, так, ми могли чотири дні не повертатися до монтажу. Так, іноді мені говорила Яна: “Я не можу більше, я тебе ненавиджу”. Просто тому, що в неї опухало обличчя… Ну, тобто іноді я їй казав: “Усе, пішли в дупу, у мене нічого не вийшло”. Таке теж було. Я кричав, що нічого не вийшло, лайно виходить, не вірю”, – описав режисер роботу над фільмом.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube Контекст

Прем’єра фільму “Довга доба” відбулася 9 лютого.

У роботі над фільмом узяло участь приблизно 12 тис. українців, які поділилися з режисером кадрами, знятими на телефон після повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну. Допрем’єрний показ стрічки відбувся 21 листопада 2023 року, у 10-ті роковини Революції гідності та свободи в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

За словами Бадоєва, деякі відео надсилали йому українці, які в перші місяці повномасштабного вторгнення РФ в Україну перебували в окупації.

Фільм “Довга доба” став лауреатом Ukrainian National Film Festival Cinema for Victory.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *