17-річним українцям, які перебувають за кордоном, продовжать час для ставання на військовий облік – Верещук

Верещук стверджує, що найближчим часом уряд ухвалить постанову щодо військового обліку тих, хто зараз за кордоном
Фото: Ірина Верещук / Telegram

Потреба 17-річним українцям приїхати з-за кордону, щоб стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування (ТЦК), призведе до збільшення навантаження на військово-лікарські комісії (ВЛК). Про це 5 червня заявила у Facebook віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

“Щодо 17-річних українців, які наразі перебувають за кордоном. Міноборони каже, що вони мають приїхати в Україну і стати на військовий облік. Юридично в Міноборони мають рацію, бо так виписані чинні правила. Ми в уряді добре розуміємо, що змушувати студентів немобілізаційного віку їхати в Україну, щоб пройти відповідні процедури, – це лише збільшить навантаження на ВЛК і нічим не допоможе в мобілізації”, – написала вона.

За словами Верещук, “найближчим часом” ухвалять постанову щодо цього питання, зараз документ проходить погодження.

“Допризовникам і призовникам, які зараз за кордоном, буде надано відтермінування щодо взяття на облік – або до повернення в Україну, або до кінця воєнного стану”, – пояснила віцепрем’єр-міністерка.

Контекст

Із 18 травня всі військовозобов’язані чоловіки й жінки України віком 18–60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) мають оновити свої облікові дані. “Резерв+” є анонсованим раніше “електронним кабінетом військовозобов’язаного”. У ньому, а також у ТЦК і центрах надання адмінпослуг українці можуть оновити дані.

Застосунок “Резерв+” доступний для завантаження на смартфони через App Store та Google Play Market із 18 травня, він надає можливість оперативного оновлення даних і доступу до інформації в реєстрі “Оберіг”. Після того як людина закінчить процес обов’язкового оновлення даних, у застосунку “Резерв+” вона зможе побачити інформацію про себе з реєстру “Оберіг”.

“Якщо ви оновлюватимете дані через ТЦК, окрім самої виписки з реєстру, ви також отримаєте відповідну позначку у військовий квиток”, – зазначали в Міноборони.

Із 18 червня в застосунку “Резерв+” також з’явиться QR-код, відсканувавши який, представники влади зможуть миттєво дістати інформацію про статус людини як військовозобов’язаного, призовника чи резервіста, пообіцяли в оборонному відомстві.

За даними МОУ станом на 27 травня, інформацію в “Резерв+” оновили військовозобов’язані українці у 124 країнах. Свої дані станом на 29 травня оновило 1,3 млн військовозобов’язаних українців, приблизно чверть із них мають відтермінування або бронювання. 1,2 млн зробили це через “Резерв+”, повідомляв Лазуткін.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *