Як поліпшити вимову англійської мови?

0
321
Як поліпшити вимову англійської мови?
Як поліпшити вимову англійської мови?

Кожна мова має особливості вимови. І якщо він для вас не рідний, то, як правило, освоїти ідеальне вимова можливо тільки в тій країні, де на нього говорять місцеві жителі.

А ось як поліпшити вимову англійської мови при вивченні його в Україні, де немає можливості спілкування з нейтівамі (носіями мови)? Кращим рішенням буде записатися на онлайн курси англійської мови. Сервіс EnglishDom є одним з лідерів ринку edtech Східної Європи, який успішно навчив англійської мови понад 10 тисяч студентів.

Відразу відзначимо, що постановка англійської вимови – це цілком посильне і здійсненне завдання. Причому неважливо, є вже у вас певна база або ви вперше до вивчення мови, поставити фонетику можна при бажанні досить швидко.

В середньому на це потрібно від двох тижнів до півроку, в залежності від особливостей артикуляції і бажання студента.

Є три рівні вимови англійської не носіями мови:

 1. Вас не можуть зрозуміти через неправильне вимови.
 2. Вас можуть зрозуміти, якщо докладуть зусиль, а вам доведеться, активно жестикулюючи, повторювати все кілька разів.
 3. Вас розуміють з першого проголошення слів і фраз, ваша мова приємна на слух для носія і не носія мови (навіть при наявності акценту).

Так як покращити англійську до третього рівня? Давайте розберемося!

Коли потрібно починати постановку фонетичної правильності мовлення?

Однозначну відповідь – перед початком будь-якого курсу англійської.

Щоб не стояло питання, як поліпшити англійську вимову згодом, потрібно відразу вчитися вимовляти все правильно.

В ідеалі робота над фонетикою повинна початися в той момент, коли ви вперше до вивчення іноземної.

Якщо цього не відбулося, значить, наступний курс потрібно обов’язково почати зі звуків. Це дозволить уникнути неправильного заучування слів, яке буде сильно псувати мова. Ця умова поширюється не тільки на дітей, а й на дорослих.

Можливі режими навчання

 1. Заняття з репетитором.
  При індивідуальному навчанні вчитель підбере для вас найбільш ефективну програму і темп занять. З його допомогою ви зможете протягом декількох місяців розвинути англійську мову, як мінімум, на базовому рівні.
 2. Самостійна робота.
  Це безкоштовно і не менш ефективно, якщо займатися строго по графіку, не пропускаючи занять (важлива самодисципліна). Користуючись ресурсами мережі, вчитися можна вдома у зручний для себе час. У самовчителі є функції онлайн-перевірки, які дозволяють працювати без викладача.

Формула успіху

Запорука успішного освоєння фонетичних норм англійської мови криється в розумінні того, що воно складається з чотирьох компонентів.

Тренування англійської вимови необхідна тільки в комплексі з іншими аспектами мови. Тому для підвищення ефективності занять займатися краще не просто по окремих вправ, а в комбінованому курсі.

Фонетичний курс самовчителя розроблений таким чином, щоб послідовно розвивати м’язи артикуляційного апарату. Цей принцип доповнює поетапна відпрацювання правильних інтонацій і наголосів.

За рахунок серії пов’язаних між собою вправ досягається мета достатнього повторення матеріалу для закріплення правильних навичок.

Обов’язкова умова

Головний принцип швидкої постановки вимови – систематичність. Займатися необхідно щодня, мінімум протягом півгодини. Артикуляційний апарат розвивається, якщо на м’язи припадають постійні навантаження.

Поліпшенню артикуляції сприяють фізичні навантаження на певні м’язи голосового апарату. Тому чим більше повторень звуків і слів, тим більша ймовірність звикання м’язів до правильної постановки при їх вимові.

ефективні прийоми

 • Займайтеся перед дзеркалом (досить хоча б маленького дзеркальця). Це допомагає швидше навчитися правильній вимові англійської мови, так як є можливість бачити і запам’ятовувати руху губ і язика, помічати помилки.
 • Читайте і виконуйте все завдань з вивчення мови (не тільки тренування вимови) вголос. Тут також важливо повторення. Перечитуйте тексти по кілька разів, поки не з’явиться достатня швидкість, легкість і правильність вимови всіх складних звуків.
 • Записуйте свою промову і слухайте свою вимову англійською для аналізу. При можливості порівнюйте запис з версією оригіналу (при роботі з додатками або програмами).
 • Спілкуйтеся англійською з носіями мови. Зараз знайти такого співрозмовника не представляє складнощів. Є безліч ресурсів для тих, хто вивчає англійську мову, де можна знайти друзів для спілкування, вивчення мови і навіть класичної листування поштою. До речі, співрозмовника також можна знайти в соціальних мережах або на форумах.
 • Дивіться фільми англійською мовою. Підбирайте картини або серіали з урахуванням свого рівня знань (початковий, середній, просунутий). Для початку вибирайте фільми з субтитрами.

Особливості навчання вимові дорослих і дітей

Чи є різниця в тому, як поставити вимову англійської мови дорослому і дитині? Принциповою – немає.

Втім, у дорослих є деякі переваги перед дітьми. Істотно прискорює вдосконалення вимовних навичок знання транскрипції.

В іншому система, по якій можна поставити вимову англійської мови дітям і дорослим, ідентична. Основний її принцип – наслідування і багаторазові повторення.

Три кити вимови англійських звуків

 1. В англійському взагалі немає м’яких звуків (тільки тверді)!
 2. Оглушати або озвончаются приголосні не можна (як в російській), тому що це може спотворити зміст сказаного.
 3. Голосні звуки відрізняються довготою (бувають довгими і позначаються в транскрипції значком [:] і короткими). Від довготи звуку часто залежить значення слова.

Алгоритм самостійної роботи над вимовою

Якщо ви хочете поліпшити вимову англійської без репетитора, то буде необхідно виконати наступні завдання.

 1. Вивчити фонетичне позначення звуків (символи транскрипції).
 2. Навчитися впізнавати на слух кожен звук. Для цього потрібно пройти курс вправ на тренування вимови і сприйняття на слух звуків, слів і текстів.
 3. Пам’ятайте, що англійська артикуляція приголосних складніше, ніж голосних, і саме з відпрацювання таких звуків і слід починати заняття. Після освоєння найбільш складного матеріалу ([d], [t], [n], [r]) робота над голосними пройде набагато швидше.
 4. Перевіряйте вимова незнайомих для себе слів за словником. В англійській мові багато правил, але ще більше винятків. Тому в більшості випадків вгадати, як вимовляється слово, неможливо.
 5. Слухайте англійську мову щодня (пісні, подкасти, діалоги і т.д.), звертаючи увагу на правильну вимову і інтонації.
 6. Виконуйте спеціально розроблені вправи для вимови, більше практикуйте усне мовлення (якщо немає співрозмовника, можна повторювати скоромовки, висловлювати вголос думки про те, що відбувається навколо і т.п.).

І пам’ятайте, правильну вимову – це, може бути, і не найважливіше для спілкування англійською. Можливо, іноземний акцент і не стане перешкодою для спілкування.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here