У Києві відбувся мітинг під КМДА з вимогою виділити гроші на дрони для ЗСУ

Це перша акція у 2024 році з вимогою виділяти гроші на програми підтримки військових і підвищення інклюзивності Києва
Фото: suspilne.media

3 лютого під Київською міською державною адміністрацією відбулася чергова акція протесту “Гроші на ЗСУ”. Під час неї мітингувальники вимагали централізованої закупівлі БПЛА для потреб військових. Про це повідомили на Instagram-сторінці руху, який організовував протест.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Гроші на ЗСУ (@groshi.na.zsu)

Як пише “Суспільне”, це перша акція у 2024 році з вимогою виділяти гроші на програми підтримки військових і підвищення інклюзивності Києва. На думку організаторів, військові з пораненнями та інвалідністю мають комфортно пересуватися містом.

“Вважаю, що потрібно якомога більше вкладатися в тилу. Частина грошей, яка витрачається на прикрашення міста, має йти на перемогу. Зараз є більш нагальні речі”, – вважає учасниця акції Валерія Мельникова.

https://t.co/vkLrISxn2a

— hromadske (@HromadskeUA) February 3, 2024

Додатковою вимогою мітингувальників є відкритість і можливість звітування, каже співорганізатор заходу Мирослав Гаврищук. Він зазначає, що деякі з програм, на які місто декларує кошти, не доступні для аналізу.

“На сьогоднішній день було виділено приблизно 1%. Іде мова про додатковий мільярд, то це буде до 3%. Інші міста виділяють набагато більше. Згідно з аналізом 2023 року, у Києві є профіцит бюджету, отже, є додаткові кошти”, – розповідає Гаврищук.

Він додає, що таких акцій не проводили три місяці, оскільки не було засідань Київради і потрібно було проаналізувати новий бюджет, щоб скоригувати вимоги. Каже, деякі з них уже було виконано. Наприклад, виділили додаткові 3,3 млрд грн за час минулих протестів.

“Виходити на акції будемо до того моменту, поки не перейдемо в конструктивний діалог. Коли ми зможемо з ними працювати в кабінетах, а не на вулиці”, – зазначив співорганізатор.

Контекст

В Україні восени 2023 року регулярно відбувалися акції “Гроші на ЗСУ”, учасники яких закликали перескерувати кошти з місцевих бюджетів на потреби армії. Акції проводили в Одесі, Львові, Києві та інших містах.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *