Райони Києва вироблятимуть тепло й електроенергію для себе. Кличко підписав меморандум із GIZ про децентралізацію теплопостачання

Віталій Кличко: Ми говоримо про енергетичну децентралізацію
Фото: kyiv.klichko.org

У Києві з’являться міні-ТЕЦ, які працюють на різних видах палива, у межах децентралізації системи теплопостачання міста. Відповідний меморандум підписали мер Києва Віталій Кличко й Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ). Про це повідомляють на сайті Віталія Кличка.

Меморандум про співпрацю між Київською міською радою і GIZ підписали мер столиці Віталій Кличко разом із директором проєкту “Реформування сектору централізованого теплопостачання в Україні (ReWarm)” Вінфрідом Даммом. Ця співпраця є продовженням ефективного партнерства Києва з урядом Німеччини в напрямі, який сьогодні є критично важливим для української столиці, – модернізації системи централізованого теплопостачання, ідеться в повідомленні.

“У травні Київ затвердив концепцію “Енергетичне відновлення: шлях до розподільної когенерації”. Це великий комплекс заходів. Зокрема, плануємо зробити виробництво тепла й електроенергії локальним і розподіленим у різних районах міста. Ми говоримо про енергетичну децентралізацію. У столиці з’являться нові міні-ТЕЦ малої й середньої потужності з можливістю використання різних видів палива”, – повідомив Кличко.

За його словами, реалізація концепції дасть змогу підвищити стійкість, ефективність і автономність енергозабезпечення столиці, що є критично потрібним як в умовах війни, так і після її завершення.

Кличко подякував німецьким партнерам за готовність і надалі підтримувати українську столицю та її жителів, допомагати українцям вистояти і стати енергетично незалежними.

Контекст

Кличко повідомляв, що в межах підготовки до наступного опалювального сезону в Києві планують оновити 55 км найбільш зношених ділянок тепломереж, відремонтувати понад 150 теплоджерел, більше ніж 200 котлів і насосне обладнання.

Київрада 4 липня підтримала ініціативу мера столиці щодо збільшення компенсації мешканцям багатоповерхівок за придбання генераторів майже вчетверо. Тепер сума відшкодування може сягати 300 тис. грн за одиницю обладнання.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *