Посадовців затримано: понад 200 військовозобов’язаних фіктивно оформили як викладачів задля уникнення мобілізації

Злочинна схема зірвана: сотні військовозобов’язаних фіктивно стали викладачами

Правоохоронні органи викрили добре організовану групу, яка протягом двох років займалася незаконним оформленням військовозобов’язаних громадян на посади викладачів у приватний навчальний заклад. Метою такої діяльності було отримання відстрочки від мобілізації. За результатами розслідування затримано вісьмох осіб, а також проведено близько 30 обшуків.

Близько 200 військовозобов'язаних оформили викладачами для відстрочки, у схемі 8 затриманих - прокуратура

Як повідомили в Офісі Генерального прокурора, правоохоронці виявили та знешкодили діяльність групи, яка протягом понад двох років займалася незаконним працевлаштуванням приблизно 200 військовозобов’язаних. Затримано вісьмох учасників злочинної схеми, проведено 30 обшуків. Про це у вівторок повідомив УНН, посилаючись на дані Офісу Генпрокурора.

Що відомо про схему?

За інформацією прокуратури, в Києві та Львові було викрито організоване угруповання, яке понад два роки займалося фіктивним працевлаштуванням військовозобов’язаних на посади викладачів приватного професійно-технічного навчального закладу. Це дозволяло чоловікам отримати відстрочку від мобілізації. За даними слідства, за цей період близько 200 осіб скористалися цією схемою, отримавши відстрочки через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у різних регіонах України.

Серед затриманих – восьмеро осіб, включно з директоркою приватного навчального закладу та двома адвокатами. Їм вже повідомлено про підозру за відповідними статтями Кримінального кодексу України, що стосуються створення злочинної організації та перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України.

Як з’ясували слідчі, організатори схеми отримали дозвіл на оновлення ліцензії навчального закладу в столиці, відкрили філію у Львові та облаштували приміщення, що імітували освітній процес. За винагороду, яка становила від 5 тисяч доларів США (приблизно 200 000 грн за поточним курсом), військовозобов’язаних фіктивно працевлаштовували. Окрім цього, від “клієнтів” вимагалися додаткові кошти для нарахування заробітної плати та сплати податків, а також виготовлялися підроблені кадрові, бухгалтерські та навчальні документи, які подавалися до податкових органів.

В рамках розслідування було проведено 30 обшуків. Стосовно підозрюваних обрано запобіжні заходи, зокрема тримання під вартою та домашній арешт.

Порада від АіФ UA:

Ця новина є надзвичайно важливою для розуміння загроз, пов’язаних з ухиленням від мобілізації. Зверніть увагу, що використання подібних схем не лише є незаконним і карається за законом, але й може мати серйозні наслідки для репутації та майбутнього тих, хто до них вдається. Важливо дотримуватися чинного законодавства.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *